Suchým patám můžete pomoci i v pohodlí domova. Pokožku dokonale zjemní prášek z lékárničky

Suchým patám můžete pomoci i v pohodlí domova. Pokožku dokonale zjemní prášek z lékárničky

Suchá kůže se může objevit kdekoli na těle, ale nikde nás nedráždí tolik jako na patách. Zejména v létě, kdy chceme často chodit v žabkách a sandálech. První záchranou je návštěva kosmetičky. Pokud však nemáte čas nebo nechcete utrácet peníze, můžete svým nohám pomoci i doma.

Vždy si můžete pomoci doma

V minulosti byla mnohokrát nejlepším způsobem, jak se vypořádat s mnoha neduhy, prostá návštěva domácí lékárničky. U kosmetických problémů tomu nebude jinak. Cukr, jedlá soda, sůl, to jsou také způsoby, kterými si můžete pomoci při popraskaných patách. Dnes vám však představíme jinou metodu. V takovém případě vás zachrání obyčejný aspirin. Nemusí to být konkrétně tento lék, ale musí to být lék, který obsahuje kyselinu acetylsalicylovou.

Aspirin si můžete na nohy aplikovat dvěma způsoby. Pomohou vám ingredience, které máte určitě doma. V tomto případě je to například med. Med může naši krásu zachránit několika způsoby. Zkombinujte ho s aspirinem a těšte se na krásně hladká chodidla. Druhá metoda používá kromě aspirinu také salicylový alkohol.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o svého pejska v létě správně, aby nestrádal a netrpěl v horku
Zdroj obrázku: Freepik

Dvě metody pro krásné paty

První metoda je velmi jednoduchá. Stačí rozdrtit tři až čtyři tablety aspirinu a smíchat je s velkou lžící medu. Směsí potřete paty a nechte ji působit asi půl hodiny až 40 minut. Kyselina acetylsalicylová obsažená v aspirinu pomůže odloupnout vnější vrstvu odumřelé pokožky a med pokožku dokonale hydratuje.

Tentokrát budeme k přípravě směsi potřebovat dvě tablety aspirinu a 100 ml salicylového alkoholu. Tablety rozpusťte v alkoholu, nejlépe v uzavíratelné nádobě. Tuto směs nechte několik dní stát. Po této době získá směs nejžádanější vlastnosti, takže ji můžeme použít. Namočte do ní vatové tampony, přiložte je na paty a převažte obvazem, fólií nebo těsnou ponožkou. Nechte působit po celou noc. Tuto metodu nepoužívejte, pokud máte na chodidlech velké praskliny.

Zdroj: https://www.allure.com/story/asprin-foot-soak-beauty-hack
Přidat na Seznam.cz