Juicy Delicious Meat Cutlets Dark Table Russian Cuisine

Strouhanku v karbanátcích nahradí jáhly. Dodají šťavnatost a nutriční hodnotu

Tradiční karbanátky patří ke stálicím naší kuchyně. Není divu, jsou totiž levné, jednoduché a rychlé na přípravu a navíc velmi univerzální, co se týče servírování. Obvykle zahrnují kuřecí, vepřové nebo hovězí mleté maso, vaječný žloutek, strouhanku, cibuli, česnek a různé koření. Co když ale strouhanku nahradíme jinou, zdravější přísadou?

Jáhly místo strouhanky

Karbanátky chutnají skvěle jak s bramborovou kaší, tak i s celými brambory, ale i s rýží nebo krupicí. Přebytky se mohou druhý den ohřát a podávat s obyčejným chlebem jako jednoduchá večeře nebo oběd na cesty. Výhodou je, že chutnají dospělým i dětem. Jedinou podmínkou je, aby připravené mleté maso mělo správnou konzistenci, měkký vnitřek a křupavou kůrku. Jak tohoto efektu dosáhnout pomocí jedné ingredience?

Mohlo by vás zajímat:  7 triků, jak využít dětský pudr: poradí si se skvrnami i zvířecí srstí

Strouhanka je sice klasickou přísadou do karbanátků, ale rozhodně ne nejlepší. Chce to spoustu zkušeností, aby se karbanátky povedly tak, jak mají. Strouhanku lze však s úspěchem nahradit vařenými jáhlami (na 250 gramů stačí dvě polévkové lžíce). Strouhanka totiž z masa vytáhne více vody než jáhly a výsledný pokrm je po jejím přidání často vysušený. Vyzkoušejte následující recept.

Side View Uncooked Meatballs Wooden Cutting Board Tomatoes With Stems Dark Wave Background With Free Space
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to?

K těmto karbanátkům budete kromě vařených jáhel potřebovat také sezamovou pastu, ale výsledek rozhodně stojí za to. Připravte si 250 gramů mletého masa, tři lžíce sezamové pasty tahini, dvě lžíce vařených jáhel (mohou být celozrnné), petržel, sůl a pepř podle chuti a lžičku červené papriky v prášku nebo jiného libovolného koření.

Mohlo by vás zajímat:  Rowleyho starý muž není rostlinou pro začátečníky. Za náročnou péči se odmění krásnými květy

Jáhly uvařte ve vodě podle návodu a nechte vychladnout. Petrželku nasekejte na malé kousky. Maso vložte do větší mísy. Přidejte tři lžíce sezamové pasty tahini, uvařené jáhly, veškeré koření a vše dobře promíchejte. Z hmoty formujte malé placičky. Nakonec na pánvi rozehřejte tuk podle své volby a smažte karbanátky z obou stran po dobu deseti minut.

Zdroj: https://grumpyshoneybunch.com/moms-millet-meatballs/
Přidat na Seznam.cz