Střepy z rozbitého skla se rozlétnou všude, s těmito triky všechny snadno pochytáte

Poměrně často se stane, že někdo rozbije sklo, talíř nebo porcelánovou mísu. Nejhorší ovšem je, že si nikdy nejste jisti, zda jste uklidili veškeré střípky z podlahy, nebo se nějaký kousek střípku zakutálel a píchnete si jej do paty. Nebojte se, existují určité metody, díky kterým si vždy budete jisti, že jste všechny střepy z podlahy uklidili, a to i ty nejdrobnější.

Jak odstranit drobné střípky od sklenice

Pravděpodobně snad neexistuje nikdo, komu by z ruky nevypadla sklenice, která se rozbila na několik velkých, ale i malých kousků. Pokud se tak stane, vezmeme si lopatku a smetáček a veškeré střepy zameteme. Bohužel ale takové řešení není dostačující. Jakmile odstraníte větší kusy skla, můžete použít navlhčenou vatu a veškeré malé střípky, které nejsou viditelné, na vatu pochytáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepicí páska

Stejně účinná může být i lepicí páska, která díky své lepivé straně pochytá veškeré drobné střípky. Nůžkami odstřihněte velký kus pásky a lepivou stranou ji položte na podlahu. Přesně tam, kde se sklenice rozbila. Nezapomínejte vyčistit i místa, která jsou o kus dál, i tam se střípky mohly zatoulat.

Mohlo by vás zajímat:  Průzračně čisté sklo rozsvítí každý interiér, tyto prostředky se o to postarají

Plastelína

Plastelínu má doma každý, kdo má malé dítě. Takže kousek plastelíny odlomte a mačkejte ji mezi prsty, aby byla měkká a poddajná. Jakmile bude měkká, poťukávejte místa, kde se může nacházet drobné sklo. Poté plastelínu vyhoďte.

Kus chleba

I kus krajíce chleba může posloužit pro drobné částečky skla. Nejdříve jako u předchozích způsobů odstraňte veškeré velké kusy skla. Poté vezměte krajíc a na střípky zatlačte chlebem. Veškeré sklo se zapíchá do chleba. Jakmile provedete vámi zvolené kroky, bude třeba celou podlahu vysát.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit rozbité vejce

Nejen sklo, ale i rozbité vejce nás při úklidu dokáže pořádně potrápit. Vyzkoušejte kuchyňskou sůl, ta vám může pomoci. Zasypte rozbité vajíčko solí a setřete papírovou utěrkou. Úklid se tak stane snazší. Nezapomeňte po vaječné spoušti umýt podlahu teplou vodou a mycím prostředkem.

Rozlitý olej

Vejce je věc první, ale olej je věc druhá. Umýt olej z podlahy není žádná zábava. Vyzkoušejte škrob z brambor. Nejdříve pomocí papírových utěrek setřete vrstvu oleje a poté skvrny zasypte škrobem. Nechte chvíli působit a poté setřete. Nakonec vše umyjte teplou vodou.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/4-easy-ways-to-clean-up-broken-glass-tips-from-the-kitchn-208743
Přidat na Seznam.cz