Střepy, vejce či olej na podlaze hbitě uklidíte pomocí chytrých triků

Není člověk, který by nikdy nic nerozbil. V případě rozbitého skla se okamžitě snažíme vše posbírat a zamést, aby na podlaze nezůstaly ani ty nejmenší střepy. Tento postup je však špatný, protože se sklo může přichytit na štětiny smetáku a rozhodně se nám nepodaří namést veškerou skleněnou drť na lopatku. Jak zajistit, aby si nikdo z členů rodiny nezapíchl zapomenutý střípek do nohy?

Zdroj obrázku: Freepik

Zákon přitažlivosti

Dle fyzikálních zákonitostí bychom měli podlahu setřít materiálem, který střepy přitáhne jako magnet. To dokáže kosmetický vatový tampónek. Zapíchají se do něj i ty nejméně viditelné střípky a vy se nebudete muset bát, kdy přijde onen bolestivý krok. Dalším logickým způsobem odstranění skla ze země je použití lepící pásky. Odstřihněte velký kus pásky a přilepte ji na zem v místě, kde k nehodě došlo. Nezapomeňte také na místa, do kterých se mohly střepy při dopadu rozlétnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Zajímavé metody

Některé hospodyňky doporučují použití plastelíny. Hněťte ji do úplného změknutí a následně ji přimáčkněte na zem. Měla by na sebe nalepit i ty nejmenší kousíčky skla. Dalším zajímavým trikem je úklid střepů pomocí krajíce chleba. Přiložte jej na podlahu a stiskněte, střepy se do něj spolehlivě zapíchají.

Mohlo by vás zajímat:  Správně nasušené a uskladněné houby obohatí jídelníček po celý rok

Jestliže potřebujete uklidit například rozbité vejce, i na to máme návod. K odstranění vajíčka použijte kuchyňskou sůl. Nasypte ji na vejce a nechte působit. Bílkovina se v chemické reakci se solí začne štěpit a bude tak mnohem jednodušší vajíčko z podlahy setřít. Poté ještě místo dopadu umyjte saponátem s vodou. Stejně jednoduché je odstranění vylitého oleje – posypte olej bramborovým škrobem nebo pšeničnou moukou a setřete vlhkým hadříkem.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/4-easy-ways-to-clean-up-broken-glass-tips-from-the-kitchn-208743
Přidat na Seznam.cz