33526

Štěnice prozradí typický zápach, s jejich likvidací pomůžou specialisté i domácí prostředky

Štěnice patří k nejnenáviděnějšímu hmyzu, který se může objevit v našem domově. Hodně lidí si myslí, že se objevují jen ve zchátralých domech a ve velké špíně. Není to ovšem pravda a objevit se mohou i v čistém prostředí. Jejich přítomnost není vždy na první pohled vidět, ale jakmile ucítíte jejich charakteristickou vůni, měli byste sáhnout po razantních prostředcích, abyste je ze svého domova odstranili co nejrychleji.

Co byste o štěnicích měli vědět?

Štěnice jsou velmi drobný hmyz (do 5 mm) se zploštěným tělem, který se vyznačuje oranžovým nebo hnědým zbarvením. Hmyz sice nelétá, ale dokáže se dostat všude, kam potřebuje. Jde také o úspěšné cestovatele na velké vzdálenosti. Zároveň se jedná o noční zvířata, která se živí krví. Jejich častou obětí jsou lidé a po jejich kousnutí vždy zůstávají stopy. V domově se nejčastěji skrývají u postelí. V mezerách rámu, v matracích, ale i lůžkovinách a také v podlahových lištách, elektrických zásuvkách nebo v rámech obrazů.

Mohlo by vás zajímat:  Také zavařené a trvanlivé potraviny mají svou dobu spotřeby, kterou je vhodné dodržovat
11868
Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznáte, že je máte doma?

Zpočátku si přítomnosti štěnic nevšimnete. Jakmile jich bude více, mohou být viditelné pouhým okem. Pozorovat můžete také mrtvé jedince, prázdné skořápky jejich těl nebo černé skvrny, což je trus štěnic. Přítomnost v domácnosti můžete také poznat podle charakteristického zápachu shnilých malin nebo tzv. vegetujícího koriandru. V tuto chvíli byste měli začít hledat škůdce, protože se zaručeně nachází ve vašem domově. Jakmile je najdete, bude čas na jejich likvidaci.

Mohlo by vás zajímat:  Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům

Jak se štěnic zbavit?

Osvědčeným způsobem je pochopitelně odborná likvidace, kterou provádí specializovaná firma. V první chvíli se jich ale budete chtít jistě zbavit sami. V prodejnách pro kutily najdete speciální přípravky, které usnadňují jejich eliminaci. Vyzkoušet ale můžete také křemelinu. Jestli máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, ideální metodou bude použití parního čističe, který dokáže zabít dospělé jedince a zlikvidovat i vajíčka.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/guide/bedbugs-infestation
Přidat na Seznam.cz