Štěnice patří k největším hmyzím nepřátelům. Útočí v noci a dovedně se skrývají

Štěnice se usazují v postelích, veřejné dopravě nebo skříních s oblečením. Najdete je ale na mnoha místech, hlavně tam, kde se objevuje velké množství lidí. Rychle se množí, milují lidskou krev, a pokud je doma najdete, může se stát obtížnou prací se jich zbavit. Na pokožce po pokousání mohou nechat ošklivé jizvy, a proto je nutné jednat rychle.

Štěnice patří mezi otravný hmyz, kterému se v domácnostech dobře daří

Štěnice jsou paraziti živicí se lidskou krví. Můžete je najít v pohovkách, oblečení nebo v různých látkách. Pozor byste si měli dát hlavně na bazarový nábytek nebo oblečení, v něm si snadno můžete štěnice přinést domů. Objevují se také v dopravě, restauracích nebo kině.

Zdroj obrázku: Freepik

Když vás kousnou, je to nepříjemný pocit, navíc jejich kousnutí může svědět a zůstane po něm nevzhledná jizva. Není snadné se jich zbavit, pomocí jednoduchých triků to ale dokážete. Že máte doma štěnice, poznáte podle kousanců, které vám zanechají v kůži. Většinou jsou aktivní v noci, když většina lidí spí. Mezi příznaky, podle kterých poznáte, že se jedná o štěnici, patří:

  • znaménko červené barvy,
  • svědění kolem kousnutí,
  • několik kousnutí vedle sebe,
  • kousnutí se objevují na rukách nebo hrudníku, případně na krku nebo ramenou.
Mohlo by vás zajímat:  Rez ohrožuje všechny kovové povrchy, odstranit ji ovšem dokážou i domácí prostředky

Může být kousnutí od štěnice pro člověka nebezpečné? Podle informací, které jsou dostupné, štěnice nepřenášejí nemoci a jejich kousnutí není jedovaté.

Štěnice v bytě poznáte podle nepříjemného zápachu nebo malých skvrn na oblečení

Mimo to, že budete od štěnic pokousaní, můžete je doma poznat podle živých nebo i mrtvých štěnic, které najdete doma. Vylíhnout se mohou také z vajíček, na povlečení nebo vašem oblečení můžete najít tmavé krvavé skvrnky, které tento hmyz vylučuje. V místnosti, kde jich je nejvíce, to bude nepříjemně zapáchat nebo je ucítíte i na své kůži.

Domácími prostředky se jich možná zbavíte, ale není to jistota. Zavolejte raději společnost, která se zabývá dezinsekcí štěnic nebo jiného hmyzu. Doma můžete mezitím důkladně vydezinfikovat předměty, na kterých byly štěnice. Vyperte ložní prádlo i oblečení a po vyprání ho přežehlete.

Přidat na Seznam.cz