Stačí dodržet jen několik zásad a ze skříně vždy vytáhnete nádherně voňavé prádlo

Každý z nás miluje oblečení s příjemnou vůní, které vytáhneme ze skříně. Někdy může jen pár zbytečných chyb zapříčinit, že oblečení nebude krásně vonět. Závisí to samozřejmě na více faktorech. Podívejme se, jakých zlozvyků byste se měli zbavit, jestli chcete vždy nosit nádherně voňavé prádlo.

Vše začíná v pračce

Prádlo často nevoní, protože špatně perete. Pračka nesmí být zcela naplněná, musíte ji pravidelně čistit a po vyprání vždy nechte dvířka otevřená, aby dokonale vyschla. V opačném případě se začnou tvořit plísně a vnitřek pračky bude zatuchlý. Stejně potom bude cítit i vaše oblečení. Tato tři pravidla jsou základ pro voňavé prádlo.

Pravidelné čištění pračky je klíčové, i když si to hodně lidí neuvědomuje. Zápachu se přitom zbavíte jednoduše. Nalijte lihový ocet do bubnu a do přihrádky na prací prášek. Nastavte prací cyklus na nejvyšší teplotu a vypněte odstřeďování. Nějakou chvíli možná ucítíte nepříjemný octový zápach, ale ten rychle zmizí. A vaše pračka bude dokonale čistá.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte specifickou vůni pro svou domácnost

Používáte aviváž, aby vaše oděvy a skříně nádherně voněly? Je to samozřejmě dobrá možnost, ale používat ji nemusíte. Navíc mnoha lidem aviváž vůbec nevoní. Místo toho můžete použít esenciální oleje podle vlastního výběru, díky kterým získáte speciální vůni jen pro svou domácnost a budete vonět přesně tak, jak si přejete.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny interiér zútulní, zároveň se postarají o čistý vzduch zbavený nebezpečných toxinů

Esenciální oleje odstraní nepříjemný zápach, ale mají také dezinfekční účinek. Vyrobit si doma můžete vonnou sůl. Půllitrovou nádobu naplňte obyčejnou solí a přidejte cca 30 kapek oleje. Důkladně promíchejte a přidejte ji při praní do přihrádky na prací prostředek. Další možností je přidat pár kapek esenciálního oleje do přihrádky pro aviváž. Obrovskou výhodou jsou nízké ceny esenciálních olejů, ale také možnost zvolit si jakoukoli vůni, kterou milujete.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/5-ways-to-get-great-smelling-l-132214
Přidat na Seznam.cz