Cosmetic Products Body Care Are Displayed Beautifully Elegant Soft Light White Bathroom Interior With Modern Style Selective Focus Generative Ai

Správné praní udrží ručníky měkké a nadýchané

Utírat se smirkovým papírem? To se nikomu nechce, ale často ručníky a osušky nepříjemný materiál po vyprání připomínají. Drsné na omak a velmi nepříjemné při dotyku s pokožkou, která trpí. Jednotlivá vlákna ztrácejí měkkost, ale častým praním též méně sají. Jak je to možné? Důvodem je špatný způsob praní v pračce i sázka na nesprávné prací prostředky. Umět se musí prádlo též sušit. Jak vyprat koupelnový textil správně? Není to žádná věda.

Zásadní je správně prát

Naházet jednotlivé kousky do pračky, až je buben plný k prasknutí, vhodit tabletu nebo přisypat do přihrádky prášek a spustit automatický program? Tak takhle se rozhodně prát nesmí, protože nejprve se musí textil roztřídit. Do bubnu se vkládá jen tolik prádla, kolik odpovídá vybranému programu, aby se vlákna tkanin dostatečně propláchla a následně vyždímala. To platí i pro prací prášek, kterého se vkládá jen potřebné množství. Koupelnový textil se pere jednou týdně, přičemž se nekombinuje s oblečením.

Mohlo by vás zajímat:  Každý by měl mít doma zásobu prášku do pečiva. Hodí se totiž nejen v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Ideálně na 60 stupňů

Prát ručníky na 20, 30 nebo 40 stupňů Celsia? Výrobci praček přesvědčují zákazníky o výhodách praní na nižší teploty, ale u klasických ručníků, osušek nebo utěrek platí, že je třeba je prát na 60 stupňů Celsia. Údaje se musí ještě ověřit na štítku na lemu daného textilu. Před praním se mohou ještě špinavé kusy namočit do vlažné vody s přídavkem jedlé sody. Lépe se odstraní nečistoty, k tomu jedlá soda dokonale zbaví koupelnový textil nepříjemného či zatuchlého zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Aby ložní prádlo bylo stále krásné a jemné na dotek, potřebuje speciální péči při praní

Namísto aviváže éterické oleje

Aviváž? Oproti reklamnímu marketingu radí zkušené hospodyňky přilít bílý ocet, který dokonale změkčí vlákna. A jak dodat příjemnou vůni? Pomocí pár kapek oblíbeného éterického oleje, který odstraní octové aroma, k tomu rozvoní prádlo citrusovou, růžovou nebo jinou vůní. Tento způsob praní je vhodný též pro alergiky. Po vyprání se musí ručníky vytřepat, až poté se vloží do sušičky nebo zavěsí na prádelní šňůry na balkon nebo na zahradní sušák.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-wash-towels
Přidat na Seznam.cz