Spočítejte si, kolik stojí hodina sledování televize. Do vyúčtování za elektřinu se může nepříjemně promítnout

Spočítejte si, kolik stojí hodina sledování televize. Do vyúčtování za elektřinu se může nepříjemně promítnout

Odpověď na otázku, kolik elektřiny spotřebuje televizor za hodinu, v současné době hledá téměř čtvrtina Evropanů. Ohlášený nárůst cen elektřiny nás nutí hledat úspory všude tam, kde je to možné. Televize je jedním z pojídačů času, ale také energie. Určitě tedy stojí za to vědět, kolik stojí hodina sledování televize a kolik elektřiny spotřebovává vypnutá televize.

Co vše je při zjišťování ceny důležité?

Pokud chcete zjistit, kolik elektřiny televizor spotřebuje za hodinu, musíte vzít v úvahu několik proměnných. Jednou z nich je energetická třída. Jak víte, čím vyšší je, tím méně elektřiny si vezme. Proto při nákupu televizoru stojí za to vybrat ten, který je označen tmavě zelenou barvou, tj. energetickou třídou A. Významnými faktory jsou také úhlopříčka obrazovky nebo technologie.

Kolik elektřiny spotřebuje televizor?

Pokud chcete zkontrolovat, kolik elektřiny televizor spotřebuje za hodinu, měli byste se podívat na kartu produktu televizoru. Každý model obsahuje informace, které hovoří o předpokládané spotřebě energie a výše uvedené energetické třídě. Štítek také poskytuje informace o spotřebě elektrické energie při práci se signály SDR (standard dynamic range) a HDR (high dynamic range).

Mohlo by vás zajímat:  Chytré vaření ušetří ročně tisíce korun. Naučte se používat sporák úsporně a efektivně zároveň
Zdroj obrázku: Freepik

První je odhadovaná spotřeba energie v kWh za 1000 hodin v době zobrazení běžného obrazu. Druhým je odhadovaná spotřeba energie v kWh za 1000 hodin, ale již v době zobrazení signálu HDR, tj. se širokým tónovým rozsahem, který vyžaduje mnohem větší jas obrazovky. Podsvícení televizoru spotřebovává nejvíce energie, takže rozdíly mohou být opravdu velké.

Jaká je spotřeba za hodinové koukání na televizi?

Kolik elektřiny spotřebuje televizor za hodinu? Pokud má například televizor na štítku nápis „Spotřeba energie režim SDR 110“, znamená to, že zařízení má spotřebu energie 110 kWh / 1000 h. Pokud chcete zjistit, kolik elektřiny televizor spotřebuje za hodinu, stačí vydělit počet kWh 1000. Ve výše uvedeném příkladu spotřebuje televizor 0,11 kWh (110 W) za hodinu. Jedná se o průměrnou hodnotu, protože více či méně spotřeby bude určeno intenzivním podsvícením nebo kvalitou obrazu. Je pochopitelné, že vyšší spotřebu generují televizory s větší úhlopříčkou obrazovky.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/technologia/news-a-czy-g-jaka-klasa-energetyczna-jest-najlepsza-i-oszczedza-p,nId,6281048
Přidat na Seznam.cz