Spaní s kočkou v posteli uklidní a zbaví stresu. Ne vždy tomu tak ale je

Názory na spaní s domácími mazlíčky v jedné posteli se velmi různí. Mezi lidmi najdeme jak zastánce, tak odpůrce tohoto řešení. Někdo si bez svého mazlíčka v noci nedokáže představit spánek, jiní by zvíře do postele nikdy nepustili. Podívejme se na to, jestli je spaní s kočkami v jedné posteli zdravé, anebo naopak negativně ovlivňuje naše zdraví.

I když někteří milují svou kočku nade vše, nedovolí jí spát u sebe v posteli. Každý z nás k tomu přistupuje podle sebe. Spaní v posteli navíc nemají rády ani některé kočky. Neměli byste je k tomu nutit, protože jinak je budete jen stresovat. Jakmile se rozhodnete spát s kočkou, musíte se přesvědčit o tom, že je zdravá, čistá a bez parazitů. V opačném případě budete riskovat své zdraví.

Výhody spaní s kočkou

Mnoho lidí tento typ spaní volí proto, že je to uklidňuje. Přítomnost kočky údajně pomáhá k relaxaci a zlepšuje pohodu člověka. Ukázalo se také, že kočky dokážou snížit hladinu stresu svých majitelů. Navíc si s mazlíčkem vytvoříte silné pouto. Podle některých teorií se takto můžete zbavit i bolavých míst na těle a neutralizovat špatnou energii.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzrajte na srst vašeho domácího mazlíčka. K vyčesání stačí pouze gumová rukavice a běžná tavná pistole
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody spaní s kočkou

Mějte na paměti, že spaní nebude příjemné ani pro jednu stranu, pokud je kočka během noci aktivní, chce si hrát a ráda spí u vaší hlavy. Kočky vydávají zvuky, které některé lidi uklidňují a jiné velmi dráždí. Podle některých teorií jde o skvělou příležitost, jak na vás kočky mohou přenést parazity, čemuž můžete předejít pravidelným odčervením a očkováním.

Můžete naučit kočku spát v posteli?

Na první pohled se to možná bude zdát nemožné, ale skutečně můžete naučit kočku, aby spala s vámi. Jde o velmi dlouhý proces, který nemusí skončit úspěchem. Vytvořit jí musíte hlavně příjemné a pohodlné místo, kde se bude cítit bezpečně. Ukažte kočce, k čemu bude místo sloužit, a postup opakujte každý večer. Uvidíte, že si na to po nějaké době zvykne.

Zdroj: https://www.healthline.com/health-news/should-you-let-your-cat-sleep-in-bed-with-you
Přidat na Seznam.cz