Sněhově bílé ručníky nemusí být pouze nové. Tradiční prostředky obnoví jejich zářivou čistotu

Sněhově bílé ručníky nemusí být pouze nové. Tradiční prostředky obnoví jejich zářivou čistotu

Bílé tkaniny mají jednu základní nevýhodu – časem žloutnou nebo šednou. Nejzranitelnější jsou ručníky a ložní prádlo, které pereme při vysokých teplotách a vystavujeme je zničení. Existují však levné a účinné způsoby, jak udržet ručníky déle svěží a zachránit ty, na kterých už se podepsal čas.

Působení času

Dokonce i nejoblíbenější bílý ručník časem ztratí svoji měkkost nebo barvu. K řešení tohoto problému však nepotřebujeme drahé chemické čisticí prostředky. Existuje jeden jednoduchý, levný a efektivní způsob, jak udržet ručníky co nejdéle jako nové. Při tomto řešení nebudete muset utrácet peníze, protože většinu potřebných věcí už máte určitě doma.

Naše babičky neměly možnosti, jaké máme my dnes. Nemohly si každou chvíli kupovat nové věci, a tak se musely co nejlépe starat o ty, které měly. Také neměly přístup k tak velké škále chemických prostředků, které by udržely vlákna pružná a stále barevná. Musely si jednoduše poradit s tím, co měly, a využít vlastní důvtip.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina citrónová pro bělení ručníků

Na záchranu starých ručníků přichází spolehlivá kyselina citrónová, která se účinně vyrovná se zažloutlým zabarvením na ručnících. Abyste dosáhli bílých účinků, musíte smíchat kyselinu citrónovou s horkou vodou v jedné nádobě v poměru 3 : 7. Je důležité, aby se kyselina citrónová zcela rozpustila. V takto připraveném roztoku namočte ručníky a nechte několik hodin stát.

Mohlo by vás zajímat:  Střevní parazité nadělají v těle pořádnou paseku. Jejich napadení lze přitom jednoduše předejít

Poté ručníky vyjměte a vyperte je jako obvykle. V tomto případě vám bude nápomocný i citrón. Stačí ho nakrájet na plátky, hodit do hrnce a chvíli vařit. Potom ručníky namočte do připraveného roztoku na hodinu. Díky tomu získají zpět svoji sněhově bílou barvu a navíc budou mít krásnou citrónovou vůni.

Zdroj: https://suggesthow.com/how-to-get-white-towels-white-again/
Přidat na Seznam.cz