Sněhová pokrývka může zahradu nenávratně poškodit. Ochraňte své rostliny před nástrahami zimy

Sněhová pokrývka může zahradu nenávratně poškodit. Ochraňte své rostliny před nástrahami zimy

Silné sněžení v zimě není pro nikoho příliš velkým překvapením. Každý rok jsou to hlavně děti, které se nemohou dočkat prvních sněhových vloček. Ihned jsou připravené udělat sněhuláka, sklouznout se na sáňkách a házet sněhové koule. Je to také zvláštní čas pro zahradní rostliny. Ponechání některých rostlin pod sněhem bez ochrany může způsobit velké škody. Naučte se, jak účinně odstranit sníh ze své zahrady, aby nedošlo k poškození rostlin.

Sníh na zahradě

Malá vrstva sněhu poskytuje zahradní vegetaci v zimě přirozenou ochranu. Sněhová a ledová krusta ovšem přispívají k problémům se správným růstem rostlin. Těžká sněhová pokrývka ohýbá a láme větve a také vede k četným deformacím rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Postrach všech zahradníků nenechá žádnou rostlinku na pokoji. Zbavte se slimáků efektivně

Zasněžené stromy a keře

Silná a těžká vrstva sněhu v zahradě má negativní vliv na rostliny. Bílé chmýří blokuje jejich přístup ke kyslíku, což přispívá k hnilobě. Jeho nepříznivý dopad lze pozorovat také na stromech a keřích. Větve jsou ohnuté a v krizové situaci se mohou zcela zlomit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak bezpečně uklidit sníh na zahradě?

Je velmi populární šlapat cesty v silných vrstvách sněhu. Zahradníci doporučují, aby se takovému řešení lidé na svých zahradách vyhnuli. Takto zhutněný sníh způsobuje zničení trávy. První negativní účinky našich zimních zkratek rozpoznáme ihned po roztátí sněhu. Tehdy místo čerstvé a zdravé trávy uvidíme zcela shnilé plochy, které si žádají výměnu a péči. Při odstraňování sněhu ze zahrady je zakázáno používat stolní sůl a silné chemikálie. Sůl rychle rozpustí sníh, ale má smrtící účinek na zahradní vegetaci. Nesprávné použití může vést k fyziologickému suchu. Tento jev způsobuje problémy s volnou absorpcí vody rostlinami a vede k jejich rychlému schnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Prošlé léky patří k likvidaci, riziko možných nežádoucích účinků se nevyplatí pokoušet

Potřebné zařízení na odklízení sněhu

Pokud chceme, aby proces odklízení sněhu probíhal rychle a efektivně, postarejme se o správný výběr potřebných nástrojů. Stojí za to koupit lopaty s plastovou lžící. Nedoporučuje se kovové zařízení, které bude sbírat sníh, ale zároveň poškodí vegetaci. Při menším množstvím sněhu můžeme úspěšně sáhnout i po koštěti.

Zdroj: https://www.gardeningetc.com/advice/how-to-protect-plants-from-snow
Přidat na Seznam.cz