Slimáci i šneci si rádi smlsnou na zeleninové úrodě. Záhony ochrání nepotřebný odpad

Slimáci i šneci si rádi smlsnou na zeleninové úrodě. Záhony ochrání nepotřebný odpad

Šneci nebo slimáci na zahradě jsou nezvanými hosty, kteří mohou zničit celou úrodu. Objeví se především po dešti a hlavně večer či v noci, proto je velmi těžké se jich zbavit. Moc dobře vědí, co je pro ně nejlepší, a jdou po salátu a další zelenině, která je pro ně velmi chutná. Jaké domácí prostředky pomohou v boji proti nim? Vyzkoušejte je, budou účinnější než přípravky z obchodů.

Slimákům musíte zkřížit cestu k rostlinám

Slimáci jsou velmi vynalézaví, proto musíte být chytřejší než oni a rostlinám udělat takový prostor, aby se k nim nedostali. Můžete si například vyrobit domácí hnojivo z vaječných skořápek, které zároveň budou působit jako ochrana před těmito škůdci. Rostliny budou díky nim posílené a také se hodí na odkyselení půdy, protože obsahují spoustu vápníku. Působí tak dobře na okurky, cukety nebo zelí.

Další výhodou je, že se přes ně nedostanou slimáci ani šneci. Jak si takové hnojivo ale připravit? Je to velmi snadné. Po uvaření vajíček skořápky rozdrobte a můžete je pouze nasypat kolem rostlin. Skořápky ale můžete také nadrtit na prášek, což můžete udělat například v mlýnku na koření. Smíchejte s půdou, do které budete sázet nebo přesazovat rostliny. Budou nejen chráněné, ale hlavně dostanou přes kořeny tu správnou výživu.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o oblečení začíná ve skříni. Každý kousek najde své perfektní místo pro uložení
Zdroj obrázku: Freepik

Nejen skořápky zabrání vniku slimáků na rostliny

Kromě toho si ze skořápek můžete udělat odvar, kterým můžete rostliny zalévat. Stačí je zalít horkou vodou, promíchat a nechat dva týdny ležet s tím, že je budete občas promíchávat. Po této době je můžete přecedit a rozprašovačem stříkat rostliny, které tak preventivně ochráníte proti napadení škůdci.

Kromě skořápek ale můžete využít i další domácí prostředky, které ochrání rostliny před slimáky, hlemýždi, ale také mšicemi nebo dalším hmyzem. Do misky můžete například nalít pivo, do kterého se slimáci snadno dostanou, protože je naláká jeho vůně. Jestli chcete, aby slimáci vůbec do vaší zahrady nevstoupili, můžete kolem rostlin vysadit jiné, aromatické, které slimáky budou odpuzovat.

Zdroj: https://www.backyardgardenlover.com/how-to-get-rid-of-slugs-and-snails-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz