Sirky nejsou přežitek. Zapíchnuté v květináči vytvoří netradiční dekoraci, která má překvapivý účel

Máte doma klasické zápalky, nebo už používáte pouze zapalovače, které si můžete dokonce dnes i doplnit a mít tak oheň neustále při sobě? Vyplatí se mít sirky doma, a to nejen kvůli tomu, že budete chtít zapálit svíčku. Hodit se totiž budou do květináčů. Pro květiny jsou to skvělí pomocníci a my vám ukážeme, jak je to možné.

Sirky a jejich tajemství

Sirky jsou tu s námi už dlouhá staletí. Vyplatí se je mít doma, protože se mohou hodit nejen v případě, že vám nefunguje zapalovač, ale zahradníci jejich vlastnosti využijí pro své květiny. Červené hlavičky zápalek obsahují totiž látky, které rostlinám mohou pomoci. Jestliže si neumíte představit svůj domov bez květin, vyplatí se o ně starat, aby pořád kvetly.

Květiny jsou nejen dekorací, ale hlavně mohou pozitivně ovlivnit také ovzduší v místnostech. Některé se hodí například do ložnice nebo do koupelny, kde je vysoká vlhkost. Pokud budou nemocné, poznáte to podle žlutých nebo vadnoucích listů, ale také se objeví tmavé skvrny. Právě proti těm můžete bojovat pomocí obyčejných zápalek.

Mohlo by vás zajímat:  Špinavé boty vyřeší nejlépe pračka. Některé chyby ale můžou obuv nenávratně zničit
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy se vyplatí používat zápalky?

Pokojové rostliny mohou trpět různými nemocemi. Vyplatí se pak sáhnout po zbrani, která skutečně funguje a navíc nestojí skoro žádné peníze. Stačí do květináče vložit několik sirek, zasypat je zeminou a uložit do ní rostliny. Je důležité je dát červenými hlavičkami dolů. Do květináče je dávejte asi pět centimetrů od sebe. Poté rostlinu zalévejte po dva dny a následně sirky vyndejte.

Trik spočívá v tom, že pokud budou sirky holé, ze sirek odešla síra, kterou rostliny potřebují k ochraně proti škůdcům nebo nemocem. Jestliže je červená hlavička stále vidět, vraťte zápalky zpátky do květináče. Síra škůdce odpuzuje a rostlině se tak budou vyhýbat. Také patří mezi prvky, které rozvíjejí správný růst rostliny. Stojí za to tak mít několik krabiček zápalek u sebe.

Zdroj: https://thehomespunhydrangea.com/how-to-use-matchsticks-in-plants/
Přidat na Seznam.cz