Woman Hand Open Electric Oven Door With Handle Homemade Cooking Kitchen Appliance

Trouba pomůže vytopit byt i bez zvýšených nákladů

Jestli přemýšlíte nad způsobem, jak vytopit svůj byt jinak než pouze radiátorem, můžete použít vaši troubu. Tato metoda zabije dvě mouchy jednou ranou. Uvaříte oběd nebo večeři, a navíc si vytopíte byt. Po dokončení vaření můžete jednoduše zvýšit teplotu v době prakticky zadarmo. Je potřeba vědět, jak to udělat, aby vytápění troubou bylo bezpečné.

Elektrické spotřebiče uvolňují teplo

Každý ví, že elektrické spotřebiče uvolňují teplo. Kvůli technologickému vývoji sice méně než v dřívějších dobách, ale i tak mohou pomoci zvýšit teplotu v domě. Pro představu, vysavač má 200 W, pokud ho necháte zapnutý alespoň 15 minut uvolní 50 W tepla. Jestliže se budeme bavit o troubě, tak trouba má výkon 3 000 W a běží hodinu. Její tepelný výdej bude kolem 1 450 W. Jak je tedy možné jednoduše vytopit domácnost pomocí trouby?

Mohlo by vás zajímat:  Stačí chvíle nepozornosti při žehlení a spálená skvrna je na světě. Zachránit oblečení pomohou domácí metody
luxurious-new-black-kitchen-with-modern-appliances
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytopit byt troubou?

Díky troubě vám může přijít nižší vyúčtování za teplo. Jakmile dokončíte vaření obědu, večeře nebo po upečení dezertu, nechejte dvířka od trouby otevřené. Teplo z trouby začne proudit po celé místnosti. Jestliže dvířka ihned po dokončení vaření zavřete, teplo zůstane uvnitř trouby. Ke spuštění trouby potřebujete elektřinu, kterou je nutné zaplatit, ale následné teplo je možné alespoň takto zužitkovat.

Plynová trouba není vhodná na vytápění bytu

Běžná teplota, na kterou je trouba zapnutá je 240 stupňů Celsia. Při vytápění bytu troubou, byste měli být obezřetní, pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky. Mohlo by dojít k popáleninám o horké dvířka trouby. Tento způsob vytápění je sice šetrný, ale neměli by ho používat ti, kteří vlastní plynovou troubu. Kvůli plamenu hrozí nebezpečí požáru a v případě, že necháte plyn proudit do místnosti, měli byste vyvětrat, aby nedošlo k otravě. Proto není tento způsob pro plynovou troubu vhodný.

Zdroj: https://iquitsugar.com/blogs/articles/4-surprising-things-you-can-do-with-residual-oven-heat
Přidat na Seznam.cz