Šetřit za energie se snaží lidé různě. Vytažení nabíječky ze zásuvky je oblíbený způsob

Někdo říká, že musíte po nabití telefonu nabíječku vytáhnout ze zásuvky. Jiní říkají, že je to zbytečné. Kde se skrývá pravda? Každý z nás se řadí do jiného tábora, ale jen jedna strana má skutečně pravdu. Mobil někdy nabíjíme i několikrát denně a odpojení nabíječky nám přijde zbytečné. Podívejme se, jak tomu je doopravdy.

Musíte vytáhnout nabíječku ze zásuvky?

V minulosti se věřilo, že nabíječka v zásuvce se časem může stát velmi nebezpečnou věcí. Dříve se totiž zdroje energie zahřívaly, což často vedlo ke zkratům. Navíc se viditelně zvýšila také spotřeba energie na účtu za elektřinu. To ale dnes vůbec neplatí, a proto se nemusíte obávat, že si vyhodíte pojistky nebo vyhoříte kvůli tomu, že máte nabíječku v zásuvce.

Nejnovější modely nabíječek mohou být připojené k síti, i když je nepoužíváme. Přitom nepředstavují žádné nebezpečí. V současnosti se nabíječka jen málokdy zahřeje. A jestli se vám to děje, měli byste ji vyměnit, protože má pravděpodobně nějakou závadu. Běžně se již nabíječky nezahřívají a ani nespotřebují velké množství energie, když je nepoužíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Účty na vytápění sníží hliníková fólie. Instalovaná za radiátorem pomůže udržet teplo v bytě
Zdroj obrázku: Freepik

Nabíječka v zásuvce vám nezruinuje účet

Hodně lidí si myslí, že když neodpojí nabíječku ze zásuvky, budou platit obrovské částky za vyúčtování elektřiny. Bojí se o své úspory hlavně teď, kdy je cena za energie neuvěřitelně vysoká. Dobrou zprávou je, že se toho nemusíte vůbec obávat. I kdybyste nechali nabíječku neustále připojenou po celý rok, nezaplatili byste ani 200 korun.

Na druhou stranu bychom měli pečovat o naši planetu. Jestli nechcete nabíječku neustále vypojovat, pořiďte si lištu s vypínačem, díky kterému vypnete zdroj energie jediným cvaknutím. Nabíječky nezapomínejte odpojovat také při bouřce nebo o dovolené. Na lištu s vypínačem můžete jednoduše zapojit nabíječku a počítač a jednoduše vše vypnout jedním cvaknutím každý večer před spaním.

Zdroj: https://www.inspirecleanenergy.com/blog/sustainable-living/does-unplugging-appliances-save-electricity
Přidat na Seznam.cz