Šetřit potravinami může každý z nás. Správné skladování udrží všechny produkty dlouho čerstvé

Plýtvání jídlem je velký globální problém, který je aktuálním tématem v mnoha zemích světa. Statistiky ukazují, že se každý rok do popelnice vyhodí přes sto miliónů tun potravin. Jedním z efektivních způsobů, jak snížit plýtvání potravinami, je správné skladování. Přinášíme několik tipů, jak potraviny nejlépe uchovávat, aby vydržely dlouho čerstvé.

Jak skladovat potraviny v lednici?

Potraviny by měly být správně poskládány, aby vydržely dlouho čerstvé. Na horních policích by se měly nacházet mléčné výrobky, tedy mléko, jogurty a kefír. Jedná se o to, že v horní části lednice je o něco málo vyšší teplota a to prospívá množení okyselujících bakterií v mléčných výrobcích. Na stejnou polici s mléčnými výrobky můžeme zařadit i ovocné zavařeniny nebo kyselé okurky. V prostřední lednici by měly být umístěny měkké sýry, uzeniny a zpracované potraviny, jako jsou polévky nebo omáčky na těstoviny. Spodní police jsou vyhraněné pro skladování syrového masa, kterým nižší teplota vyhovuje. Ovoce a zeleninu je nejlepší umístit do spodních šuplíků lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké nádoby využít ke skladování potravin?

Pro skladování můžeme samozřejmě využít plastové dózy s víkem. Nicméně pro potraviny jsou mnohem lepší nádoby vyrobené ze skla. Jsou více estetické a také hygienické. Sklo nereaguje s potravinami, neabsorbuje pachy a snadno se čistí. Sypké materiály, jako je cukr či sůl, můžeme nasypat do elegantních porcelánových nádob, které jsou odolné vůči vlhkosti a teplotním výkyvům.

Mohlo by vás zajímat:  Lopatkovec je ideálním doplňkem každého domova. Kromě nádherných květů potěší i superschopností čistit vzduch

Vychytávky do lednice

Skvělým tipem pro správné skladování potravin v lednici jsou skleněné dózy s plastovým víkem. Průhledné sklo zajišťuje snadnou a hlavně rychlou identifikaci potraviny v dóze. Navíc takové nádoby účinně chrání lednici proti pronikání pachů do lednice. Velkou výhodou je jejich snadné omývání, které lze provádět i v myčce nádobí. Dobrou volbou ke snížení odpadu jsou také košíky na ovoce.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/reduce-food-waste
Přidat na Seznam.cz