Šetřit na topení jde různě. Nejjednodušší způsob zná málokdo, přitom stačí otočit šroubem

Zima je tady a obzvlášť v těchto dnech hledáme efektivní způsoby, jak ušetřit na topení a energiích. Většina lidí netuší, že mohou ušetřit díky jedinému šroubu, který se nachází na plastových oknech. Stačí povolit jediný šroub a únik tepla se sníží. Jde o oblíbený způsob. Funguje to doopravdy a kde tento šroub najdete?

Otočte jedním šroubem a snížíte účty za topení

Věděli jste, že až 25 procent tepla z domova uniká okny? Tento problém je velký na podzim a v zimě, kdy kvůli tomu budete topit pánubohu do oken. A navíc se budou zvyšovat účty za energie, které budou letos i tak dost vysoké. Pomoci vám může velmi jednoduchý trik, který mohou využít všichni majitelé plastových oken.

Plastová okna jsou vybavena dvěma režimy, které můžeme rozdělit na letní a zimní. Bohužel většina lidí o tom nemá ani ponětí. Malá změna polohy okenního šroubu může mít obrovský vliv na výši účtů za zimní vytápění. Změnu přitom zvládne každý a nepotřebujete na to ani speciální vybavení. Postačí vám obyčejný imbusový klíč (4 mm), který má doma snad každý.

Mohlo by vás zajímat:  Průzračně čistá a lesklá okna díky zázračným prostředkům vyrobeným doma
Zdroj obrázku: Freepik

Zvyšte těsnění oken před zimou

Před zimou si udělejte domácí test utěsnění oken, abyste si mohli být jistí, že vám nebude zbytečně utíkat teplo z domova. Mezi křídlo okna a rám vložte list papíru. Poté okno zavřete. Jestli jste po zavření schopni jednoduše papír vyndat, vaše okno potřebuje okamžitou úpravu. Zavolejte specialistu, který vám okna seřídí a zajistí, že nebudete platit příliš vysoké účty.

Jednoduchý trik, který zvládne každý během pár vteřin

Použít ale můžete také jednoduchý trik. Před zimou šroubem utěsníte okna, zatímco na jaře jeho otočením můžete zlepšit cirkulaci vzduchu v bytě. Jestli chcete snížit tlak na jaře a v létě, otočte šroubem ve směru hodinových ručiček. Naopak před zimou ho otočte proti směru hodinových ručiček. Šroub najdete ve spodní části okna na všech plastových oknech.

Zdroj: https://service.techexpertolux.com/en/sovetyi/kak-perevesti-okna-v-zimniy-rezhim.html
Přidat na Seznam.cz