female-hands-ironing-wrinkled-clothes-ironing-board

Se správným postupem není žehlení košile žádná věda

Žehlení košile je disciplína, na kterou by většina lidí měla pomalu mít maturitu. Všemožné záhyby, knoflíky a švy samotné žehlení výrazně ztěžují, a pokud nechceme dávat oděv do čistírny, musíme si s nimi poradit doma po svém. Na co si dávat pozor a jaký přesný postup zvolit? Právě to jsme se rozhodli shrnout v dnešním článku. Pro přesný postup čtěte dál.

Samotné žehlení začínáme zásadně odshora

Hned když se do žehlení pouštíme, měli bychom si uvědomit, že je nejlepší začínat odshora, tudíž od límečku. Právě ten již může být na žehlení poměrně komplikovaný. Nejlepší bude, když si košili natáhnete na prkno a límeček tam bude celou plochou. Začněte se žehlením a nezapomeňte na zadní straně ani na spojení se zády košile. Důležité je také, abyste naznačili cípy, které budou ohraničovat kravatu či motýlka. Poté se můžete ihned vrhnout na rukávy.

Co se rukávů týče, měli byste mít na prkně položený vždy celý rukáv, a to tak, aby byl pečlivě zarovnaný podle švů. Každou stranu pečlivě přejeďte a nezapomeňte ani na prostor kolem knoflíčků. Právě ten mnoho lidí vynechává.

Mohlo by vás zajímat:  Hvězda Instagramu prozradila trik, který udrží teplo doma. Stačí otočit jediným šroubem
Zdroj obrázku: Freepik

Velké plochy jsou radostí každé hospodyňky

Dále nám zbývá ta nejpříjemnější část, a to záda košile. Na těch se nedá nic moc zkazit. Přeci jen je to pouze jedna jednolitá plocha. I tak byste ale měli dbát na to, aby byl zbytek oděvu odhrnut zpod plochy zad. Právě tam by se totiž mohly vytvořit nehezké záhyby. Poté pouze záda vyžehlete.

Co se přední strany košile týče, měli byste si dát obzvlášť velký pozor na prostor kolem ramen a opět kolem knoflíků. Právě tato místa nejvíce přitahují pozornost a přehyby by tak nebyly žádoucí. Každou stranu vyžehlete podle švů a zaměřte se i na prostor zapínání.

Košili vždy uchovávejte na ramínku. Při poskládání by se vám ve skříni zase zmačkala a mohli byste žehlit vše znovu. Pokud nemáte rádi žehlení, pomoct by vám mohla i napařovačka.

Zdroj: https://www.realmenrealstyle.com/shirt-ironing-guide/
Přidat na Seznam.cz