S půjčenou dodávkou přes celou republiku do Polska. „Ušetřil jsem skoro 25 tisíc za gauč,“ chlubí se čtenář Mirek

S půjčenou dodávkou přes celou republiku do Polska. „Ušetřil jsem skoro 25 tisíc za gauč,“ chlubí se čtenář Mirek

V České republice za 61 000 Kč, v Polsku za 36 000 Kč. Ne, nejedná se o překlep, ale reálné ceny gauče ve známém velkém obchodě s nábytkem. Na tyto ceny nás upozornil čtenář Mirek, který také přidal svůj příběh o tom, že když zjistil, jak velký může být rozdíl mezi Českem a Polskem, neváhal ani minutu.

Do Polska pro gauč

Řeknete si, že jet přes celou republiku až do Polska, to člověk až tolik ušetřit nemůže. Samozřejmě že jsou položky, které se nevyplatí. Ale potom tu jsou takové, které ano. Já, když jsem zjistil cenový rozdíl daného gauče u nás a v Polsku, na nic jsem nečekal a ihned naplánoval cestu. Bydlím v Českých Budějovicích, a tak jsem měl dokonce na výběr. Buď vyrazit do obchodního domu Ikea v polské Vratislavi, nebo Katovicích. V obou případech je vzdálenost necelých 500 km, ale do Katovic byla cesta rychlejší.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit za energie pomůže několik jednoduchých návyků

S půjčenou dodávkou

Kam pojedu, bylo dané. Jak ale vyřešit logistiku? Nakonec jsem se rozhodl pro půjčení dodávky. Měl jsem spočítáno, že v ideálních podmínkách stihnu vše za jeden den. Tedy, že nejdéle do 12 hodin bych mohl být doma a klasické jednodenní půjčovné by mně mohlo stačit. Díky tomu mě i zapůjčení dodávky vyšlo vcelku levně, s ní spojenou nákladovou položkou bylo samozřejmě také palivo.

Zdroj obrázku: Freepik

Stále se to vyplatí

Cesta vedla přes Humpolec, Brno a Ostravu. Zde jsem se musel zasmát tomu, že gauč stojí přesně 60 990 Kč. Přitom necelých 100 kilometrů dál je polská Ikea, kde ten samý gauč prodávají za 7 199 zlotých, tedy v přepočtu k dennímu kurzu za 35 995 Kč. To je levnější o celých 41 procent. Až jsem v danou chvíli pochyboval, zda nejde o překlep. Ale nebyl, cena to byla skutečně reálná.

Mohlo by vás zajímat:  Malé změny doma i na zahradě sníží množství spotřebované vody

I když jsem si započítal půjčení dodávky, projeté palivo a nakonec i svůj čas, který je poměrně drahý, ušetřil jsem. A opravdu dost. Vždyť rozdíl v ceně byl skoro 25 000 korun. To už se vyplatí každému, bez ohledu na to, kde bydlí. Já jsem přesvědčen, že až znovu budu shánět nábytek, tuším, kam pro něj pojedu. Český obchod to rozhodně nebude.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Mirka S., https://www.ikea.com/cz/cs/p/landskrona-5mistna-pohovka-s-lenoskami-grann-bomstad-zlato-hneda-drevo-s29269154/, https://www.ikea.com/pl/pl/p/landskrona-sofa-5-czesciowa-z-szezlongami-grann-bomstad-zloto-brazowy-drewno-s29269154/

Přidat na Seznam.cz