S návštěvou mohou domů přijít nečekané problémy. Málokdo dodržuje základní pravidla

Hosté patří mezi osoby, kterých si vážíme. I tak je ale nutné mít v domácnosti pravidla, která by měli dodržovat. Jestliže se stane opak, mohou se dostat do problémů, a to především zdravotních. Roztoči, bakterie a viry jsou všude kolem nás a vaši hosté by si měli uvědomit, že půjčovat si povlečení nebo ručníky není zrovna dobrý nápad. Ukážeme si, co by hosté v hotelech nebo na návštěvě dělat neměli.

Bakterie najdete na každém kroku, ale domů si je netahejte

Převlékáte se, když přijdete z práce domů? Většina lidí ano, protože do kanceláře nosíme hezké šaty, které si nechceme ušpinit při domácích pracích. Je to ale také z toho důvodu, že domů si z venku nosíme spoustu bakterií a virů. Hosté by tedy měli vědět, jak se správně chovat. Převlékání doma je velmi důležité. Bez ohledu na to, co na sobě zrovna máte, byste to doma měli sundat a obléknout si domácí oblečení.

Podle vědců totiž na oblečení nosíme mnoho bacilů, které si pak přinášíme do domova. Přítomnost kontaminantů je podle některých až alarmující, přitom se stále častěji objevují různé alergie, o kterých ani nemusíme vědět, odkud máme. Černá halenka v kombinaci s potem, sezením v kanceláři nebo konzumací oběda může znamenat spoustu zdravotních komplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody v sobě skrývají poklad pro zdraví i chuťové pohárky. Někomu ale můžou ublížit
Zdroj obrázku: Freepik

Bakterie mohou přežít až několik měsíců

Testy ukázaly, že oblečení obsahuje mnohem více bakterií a virů, než jsme ochotni si připustit. Pravdou ale je, že v oblečení chodíme dnes a denně. Sice je již standardem, že si denně měníme spodní prádlo a také to svrchní, ale pohybujeme se v prostředí, které je špinavé – silnice, ulice, smog od automobilů.

Bakterie přitom na oblečení mohou žít několik týdnů až měsíců. Navíc přenosu bakterií nebo virů nemůžeme zabránit, je to přirozený proces. Infekční nemoci se sice přes oblečení nedostanou, i tak je občas otázkou, proč a jak jsme se nakazili právě tou danou nemocí. Nikoho nenapadne, že to může být oblečením. Proto trvejte na tom, aby se vaši hosté převlékali.

Zdroj: https://dolfi.co/blogs/news/how-long-does-bacteria-live-on-your-clothes-and-how-to-disinfect-them-effectively
Přidat na Seznam.cz