Domestic Woman Pajamas Neatly Putting Folded Linens Into Cupboard Vertical Storage Marie Kondo

Říjen přeje velkému úklidu domova před zimou

Říjen s sebou přináší příslib chladnějšího počasí, živého listí a očekávání zimy. Je ideální čas připravit svůj domov na nadcházející sezónu vyklizením, organizací a hlubokým úklidem.

Zbavte se nepořádku

Než se pustíte do hloubkového čištění, je důležité uklidit váš domov. Projděte si skříně, zásuvky a úložné prostory a identifikujte položky, které již nepotřebujete nebo nepoužíváte. Vytvářejte hromádky pro položky, které si můžete ponechat, darovat nebo zlikvidovat. Darováním použitého oblečení, domácích potřeb a hraček můžete pomoci těm, kteří to potřebují, a vytvořit více místa ve vaší domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z kuchyně linoucí se po celém bytě může být minulostí díky jednoduchým trikům

Až budete třídit své věci, odložte si letní oblečení, které v chladnějších měsících nebude potřeba. Vyměňte je za zimní oblečení, kabáty a boty. Správné uskladnění mimosezónního oblečení může ušetřit místo a usnadnit přístup k zimnímu šatníku v případě potřeby.

dirty-home-concept-with-messy-wardrobe
Zdroj obrázku: Freepik

Hluboké čištění vašeho domova

Jakmile je nepořádek uklizen, je čas pustit se do hloubkového úklidu. Zaměřte se na oblasti, které mohly být během teplých měsíců opomíjeny:

  • Ošetření oken: Vyčistěte okna zevnitř i zvenku, aby dovnitř pronikalo více přirozeného světla. Otřete prach nebo vyperte záclony a žaluzie, abyste odstranili nahromaděnou špínu.
  • Koberce a koberečky: Koberce důkladně vysajte a v případě potřeby zvažte profesionální čištění. U plošných koberců je vezměte ven, abyste je pořádně protřepali.
  • Kuchyňské spotřebiče: Vyčistěte troubu, lednici a mikrovlnnou troubu. Vyprázdněte a vydezinfikujte spíž a ledničku, vyhoďte věci s prošlou dobou použitelnosti.
  • Topení a filtry: Naplánujte si odbornou kontrolu vašeho topení a vyměňte filtry, abyste zajistili optimální účinnost vytápění během zimy.
Mohlo by vás zajímat:  Pračku vyčistí přírodní cestou ocet, jedlá soda nebo kyselina citronová

Zútulněte si svůj domov

Nyní, když je váš domov čistý a organizovaný, je čas přidat k němu ty teplé a útulné prvky, díky kterým je zima lákavá. Vyměňte lehké letní povlečení za teplejší, flanelové povlečení a příjemné přikrývky. Přidejte také podzimní a zimní výzdobu, jako jsou polštáře, akcenty v teplých barvách a svíčky, abyste vytvořili útulnou atmosféru.

Zdroj: https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/
Přidat na Seznam.cz