Proti vráskám bojují ženy zbytečně drahými krémy. Nejlepší pomoc najde každá ve své kuchyni

Proti vráskám bojují ženy zbytečně drahými krémy. Nejlepší pomoc najde každá ve své kuchyni

Vrásky. Jsou postrachem všech žen, které přichází do středního věku, ale také mužů, kteří si chtějí udržet dlouho mladistvý vzhled. S přibývajícími roky pokožka na obličeji, zejména v okolí úst, očí a čela, ztrácí elasticitu a pevnost, vznikají drobné rýhy, které se mohou později prohloubit. Velká část žen proto utrácí měsíčně tisíce korun za drahé krémy a kosmetické kúry, které mají za cíl navrátit pokožce svěžest a pleť zase vypnout. Je to zhola zbytečné, stejnou službu udělá zelenina za pár kaček.

Méně kolagenu, více vrásek

Proč dochází ke vzniku vrásek na obličeji? U obou pohlaví jsou viníkem oslabená kolagenová a elastinová vlákna, což vede ke ztrátě pevnosti kůže. S menší pružností se pak objevují menší rýhy a čárky, které se postupně mění na hlubší vrásky. K jejich rozvoji může přispět též špatná životospráva, nedostatek spánku, přílišné slunění na slunci nebo v soláriu, kouření, ale také nedostatečný pitný režim. Jak se vrásek zbavit levně a efektivně? Pomohou obyčejné brambory.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jako příloha i namísto drahých pleťových krémů

Brambor je hlíznatá rostlina, kterou zná úplně každý. Brambory se rozšířily z Ameriky rychle do celého světa a mají všestranné použití. Především se hlízy zpracovávají v kuchyni, v tuzemsku patří brambory a výrobky z brambor mezi nejoblíbenější přílohy, obdobně je tomu i v jiných zemích. Brambory se mohou používat i při péči o pleť, protože obsahují mnoho cenných látek a živin.

Mohlo by vás zajímat:  Zásuvka v pračce může být plná pokladů. Plíseň i vodní kámen dokonale vyčistí jednoduchá metoda

Pro vyhlazení i zesvětlení skvrn

Proč používat brambory proti vráskám? Tato zelenina napomůže pokožku krásně vyhladit, k tomu jemně zesvětlí skvrny, a dokonce dokáže mírně tónovat kůži. Při pravidelné kúře jsou vrásky znatelně menší a méně viditelné. Vyčištěná pleť se maže přímo půlkou brambory, která se omyje pod tekoucí vodou. Další oblíbenou metodou je vymačkání bramborové šťávy a potírání vatovými tamponky. Je možné nechat přiložené po dobu 15 minut a poté masku omýt vlažnou vodou.

Zdroj: https://blushin.com/how-to-get-rid-of-wrinkles-using-potatoes/
Přidat na Seznam.cz