Problémy s ovocnými muškami mohou být minulostí. Jednoduchá past je zlikviduje během chvíle

Ovocné mušky jsou během léta častým problémem v našich kuchyních. Jde o velmi nepříjemný hmyz. Je sice velmi drobný, ale s radostí se usadí na našem ovoci, které poté musíme vyhazovat. Navíc se velmi rychle množí, takže mušek budete mít brzy plnou celou kuchyň. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se mušek zbavit. A potřebovat k tomu budete jen pár surovin.

Jak vypadají ovocné mušky?

Ovocné mušky jsou velmi malý hmyz, který v dospělosti dosahuje maximálně 3 milimetrů. Objevuje se již na jaře a setkat se s ním můžeme až do pozdního podzimu. V každé kuchyni dokáže způsobit mnoho obtíží. Miluje hnijící ovoce a zeleninu, ale klidně se pustí také do džemu, vína nebo piva. Jeho životní cyklus trvá jen 40 dnů, kdy se rozmnožuje. Během této krátké doby ovšem dokáže vyprodukovat neuvěřitelné množství nových jedinců.

Zdroj obrázku: Freepik

Odkud ovocné mušky pochází?

Ovocné mušky se živí hlavně kvasinkami, které obsahuje přezrálé ovoce, ale také pivo nebo víno. Potraviny a nápoje, které necháte bez ochrany, začnou okamžitě mušky okupovat. Z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste své ovoce a zeleninu chránili. Po nákupu vše vždy opláchněte pod vodou a uložte do lednice. Uvidíte, že díky tomu dosáhnete jedinečné prevence anebo zmenšíte množství ovocných mušek ve svém domově. Co dělat, když je máte doma?

Mohlo by vás zajímat:  Chybně jsem koupila síť proti hmyzu. Obchod ji nevzal zpět, tak mám doma předražený sušák na ovoce

Past na ovocné mušky, díky které zmizí během chvilky

Existuje hned několik domácích způsobů, jak můžete s tímto hmyzem bojovat. Dnes se podíváme na nejlepší z nich. Do malé misky nalijte ocet a prostředek na nádobí. Obojí důkladně promíchejte a přidejte trochu vody. Ingredience by měly být v poměru 1 : 1 : 2 (ocet, prostředek na nádobí, voda). Silná vůně octa přiláká mušky, zatímco prostředek na nádobí bude působit jako efektivní jed. Ráno misku vylijte do záchodu a podle potřeby připravte další past. Během pár dnů budete mít po starostech.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz