Pro mravence je náš domov hotová hostina. Nenechte se vyjídat a zbavte se jich jednou provždy

Mravenci nejsou v domě vítanými návštěvníky, ale setkat se s nimi můžete během každého léta. V obchodě můžete zakoupit mnoho chemických prostředků na jejich odstranění. Bohužel nejsou vhodné v případě, že máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky. Naštěstí existují i domácí způsoby, na které nepotřebujete žádnou chemii a mravenců se spolehlivě zbavíte.

Jak doma najít mraveniště?

Mravenci hledají v našich domovech teplo a potravu. Obvykle přicházejí dveřmi nebo okny, ale také okenním rámem nebo montážní pěnou. Obvykle je zahlédnete kolem ovoce nebo cukřenek, odpadkových košů nebo u zbytků jídla. Jestli jich objevíte jen několik, brzy jich budou zaručeně celé zástupy, a proto byste měli začít jednat co nejdříve.

V přírodě si mravenci staví hnízda, kde mají správnou vlhkost a teplotu pro vajíčka, larvy i královnu. Doma se nachází obvykle u zárubní dveří, na podlaze nebo u vodních zdrojů. Jestli si nejste jistí, kde mají svůj domov, připravte na ně malou past. Nasypejte na zem trochu cukru a čekejte. Pozorujte mravence, až si vezme cukr a ponese ho do hnízda. Díky tomu spolehlivě určíte, kde se zdržují nejvíc, a budete přesně vědět, kde zasáhnout v první řadě.

Mohlo by vás zajímat:  Skrvny od vína, barev nebo džusu na koberci vyčistíte i bez chemie a zdlouhavého drhnutí
Zdroj obrázku: Freepik

Eliminujte mravence ze svého domova

Jakmile objevíte obydlí mravenců, začněte jednat. Nejefektivnější je hnízdo zalít vroucí vodou, ideálně naředěnou s mýdlem, a zakrýt směsí rozmixovaných citrusových slupek smíchaných s vodou. Použít ale můžete i tipy našich babiček. Řadí se mezi ně použití máty, kopřivy, pracího prostředku na nádobí, citronové šťávy nebo esenciálního oleje. Ocet je také skvělým repelentem proti mravencům, ale musíte počítat s jeho intenzivní vůní.

Prevence je vždy lepší než následné řešení, proto byste s ní měli začít již na jaře. Udržujte svůj domov neustále v čistotě. Většina čističů zakryje stopy feromonů, po kterých mravenci cestují. Každodenní úklid kuchyňské linky zajistí nedostatek zbytků jídla, který by je přitahoval. Investujte také do odpadkového koše s uzavřeným víkem a pravidelně vynášejte organický odpad.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/how-to-get-rid-of-ants-8-home-remedies-that-do-the-trick-1666939
Přidat na Seznam.cz