Pro krásný úsměv i klidné zažívání: jedno jablko denně dokáže v těle zázraky

Milujete jablka? Můžete je najít v zelené, červené nebo žluté barvě. Existuje spousta odrůd, které můžete ochutnat. Jablko patří mezi oblíbené ovoce, které si můžete koupit nebo si ho sami vypěstovat. Díky obsahu vitaminů a dalších látek patří mezi ovoce, které je velmi prospěšné pro lidské tělo. Jestliže ho budete jíst každý den, během několika týdnů uvidíte sami, jaký má vliv.

Jablka jsou z daleké Asie

Jablka pocházejí z Asie a Severní Ameriky. Divoké odrůdy jablek se pěstovaly již před několika tisíci lety. Počátek pěstování u nás se datuje do 12. století. A dnes již můžete najít na 10 000 odrůd jablek. Záleží pouze na vás, pro která se rozhodnete. Budou se lišit velikostí, tvarem nebo barvou, ale především chutí. Některá jablka jsou sladká, jiná zase kyselejší.

A jaké mají zdravotní přínosy? Je jich spousta. Obsahují vitaminy A, C nebo K a také vitaminy skupiny B. Díky jablkům dostanete do těla zinek, vlákninu, hořčík a také pektiny. Obsahují také antioxidanty, které snižují riziko vzniku rakoviny. Pravidelnou konzumací jablek si zajistíte nejen silnou imunitu, ale také snížíte riziko infarktu nebo mrtvice.

Mohlo by vás zajímat:  Pračky usnadňují život už dlouhé roky. Stojí za to využít jejich potenciál na maximum
Zdroj obrázku: Freepik

Jablko dokáže s naším zdravím zázraky

Jedno jablko denně dokáže zázraky. Pokud budete jíst jedno jablko denně, můžete ovlivnit nejen svoje zdraví, ale také svůj vzhled. Jaké účinky můžete od jablek očekávat? Je to skvělý lék na zácpu, což zajišťuje vláknina. Díky ní se budete cítit dlouho sytí a střeva budou v kondici. Stačí 300–400 g jablek denně.

Ovoce je vhodné pro alergiky i diabetiky, navíc má nízký glykemický index. Proto se hodí i pro ty, kteří drží dietu a chtějí si dopřát něco sladkého. Jablka mají také protizánětlivé účinky, takže působí na kašel, rýmu nebo alergii. Žvýkáním jablek také posílíte svaly v ústech. Navíc vyčistí dutinu ústní, zuby budou silnější.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/an-apple-a-day-keeps-the-doctor-away
Přidat na Seznam.cz