Pro dokonale čistý koberec stačí využít obyčejný prášek, který má každá hospodyňka v kuchyni

Domácí metody na čištění nebo úklid domácnosti jsou většinou mnohem účinnější než prostředky, které koupíme v obchodech. Velmi mnoho žen ale přistupuje k úklidu nesprávným způsobem, proto není divu, že úklid nejde dobře od ruky a například skvrny je těžké odstranit. Jak nejlépe vyčistit koberec? Už naše babičky věděly, jaké přípravky jsou nejlepší, a rády je používaly.

Využijte prostředky z domova na různé druhy skvrn

Co se týče domácího úklidu, většinou se do něj nikomu nechce. Důvodem bývá, že okolo sebe vidíme spoustu nepořádku a nevíme, kde začít. Pokud ale budete postupovat systematicky a budete k tomu mít vhodné prostředky, úklid může být velmi rychle hotový, doma bude čisto a vy se budete cítit skvěle. Nejvíce používanými prostředky na úklid bývají jedlá soda, ocet nebo citron.

Jsou to účinné prostředky, které můžete libovolně kombinovat mezi sebou. Mají účinnou sílu, díky které odstraníte vodní kámen z konvice nebo vany, ale také uvolníte ucpaný odpad. Do skupiny domácích prostředků můžete zařadit i bramborovou mouku, která se bude hodit na čištění koberců. Mnoho z nás totiž netuší, jak koberec správně čistit. Přitom je to místo, kde se hromadí nejen nečistoty, ale také vlasy, chlupy nebo prach.

Mohlo by vás zajímat:  Malé skuliny a díry v domácnosti se čistí obtížně, s malými vychytávkami to zvládnete
Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat při čištění koberce?

Při čištění koberce je velmi důležité, jak budete postupovat. Nejdříve je totiž nutné ho vysát a zbavit ho nejen nečistot, ale také prachu a chlupů, které by mohly následné čištění ztížit. Při vysávání si ale dávejte pozor, abyste nevysávali i místo, kde je skvrna, protože tím se vyhnete zabarvení. Poté bude záležet na tom, jaký druh koberce máte – podle toho pak zvolte čisticí prostředek.

Bramborová mouka se bude hodit na většinu z nich. Stačí s ní posypat celý koberec, nechat několik hodin působit a potom srolovat a vzít ven tepovat, protože jedině tak koberec vyčistíme důkladně. Dokud se z něj bude prášit, není koberec čistý. Bramborovou mouku není vhodné vysávat, protože na to není vysavač přizpůsobený a mohl by se zničit.

Zdroj: https://www.ukflooringdirect.co.uk/help-and-advice/flooring-advice/9-more-carpet-cleaning-hacks
Přidat na Seznam.cz