Young Man Uniform Using Handtool While Repairing Door Large Modern House

Připravte svůj dům a zahradu na podzimní rozmary počasí

Podzim je obdobím krásných barev, svěžího vzduchu a romantického šustění listí pod nohama. S tímto kouzelným obdobím ale přichází i nepředvídatelné podzimní počasí, které může vašemu domovu a zahradě způsobit nemalé škody. Jak se na tyto výzvy připravit, abyste měli klidný spánek bez ohledu na to, jak silný vítr venku fouká? Je lepší připravit se předem než čelit následkům.

Ověřte střechu a střešní žlaby

Je těžké si představit něco nepříjemnějšího než prosakující střechu uprostřed podzimní noci. Před příchodem prvních podzimních dešťů si prohlédněte střešní tašky, zda na nich nejsou viditelné škody. Stejně tak je důležité prověřit střešní žlaby a odstranit z nich listí, větvičky a jiné nečistoty. Uvolněné žlaby mohou vést k poškození fasády nebo záplavám v suterénu. Pravidelná kontrola a údržba střechy můžou předejít mnoha komplikacím v budoucnu.

Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte svému trávníku po zimě nový život. Nad jeho zelení puknou sousedé závistí
modern-apartment-building-house-exterior-concept-residential-house-home
Zdroj obrázku: Freepik

Zabezpečte okna a dveře

Podzimní větry mohou být silné a nárazové. Ověřte si pevnost okenních rámů a dveřních křídel. Pokud máte doma stará okna, zvažte jejich výměnu za nová s dvojsklem, která nejen lépe izolují, ale také lépe odolávají nárazům větru. U dveří zkontrolujte kliky, aby se při silném větru neotvíraly. Dobře zabezpečená okna a dveře mohou také zvýšit energetickou účinnost vašeho domova. Kromě toho dobré zabezpečení vstupních míst významně snižuje riziko vloupání a zvyšuje vaši bezpečnost. Při výběru nových oken či dveří také nezapomínejte na kvalitní těsnění, které zabrání průniku studeného vzduchu do interiéru.

Mohlo by vás zajímat:  Proti pavoukům fungují jednoduché triky. Aroma citronu nebo máty je nevpustí do domu

Připravte zahradu na podzimní bouřky

Vaše zahrada může být místem, kde se hromadí spousta volných předmětů, které vítr snadno odnese. Ujistěte se, že všechny nádoby, květináče a zahradní nábytek jsou pevně přichyceny nebo uloženy na chráněném místě. Odstraňte suché větve ze stromů a keřů, aby nebyly strženy větrem a nepoškodily vaši nemovitost. Vhodným krokem je také zvážit instalaci větrných bariér či sítí, které zamezí průniku silných podzimních větrů do zahrady.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/a23331456/autumn-season-prepare-home/
Přidat na Seznam.cz