Portrait Cute Beagle Dog Sitting Couch Cozy Home Interior Lit By Sunlight

Připravte svůj domov na zimu také pro domácí mazlíčky

Jsou součástí vaší domácnosti také domácí mazlíčci? Pak jistě i jim se snažíte vytvořit co nejlepší podmínky pro život. Nejčastěji s lidmi žijí psy, kočky a různí hlodavci. Zatímco psi a kočky chodí volně po bytě, hlodavci tráví čas v kleci. Jak byste měli jejich bydlení přizpůsobit zimnímu počasí?

Tulipytlík a hamaka pro morčata

Přiznejme si, že domácí mazlíčku si opravdu rádi hoví na měkkém a teplém pelíšku. Platí to jak pro psy a kočky, tak i pro morčata. Morčata žijí zpravidla ve větší kleci. Protože jsou to norová zvířata, neměly by v ní chybět různé látkové tulipytlíky, do kterých si morče zaleze a hezky si v něm schrupne.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy udrží ve formě nejen účes: Inspirujte se šesti dalšími možnostmi

Výborná je i hamaka z látky, jež může být zavěšená na kleci. V obchodech s chovatelskými potřebami určitě vhodné doplňky pro morčata najdete. I zima se jim bude v tulipytlíku lépe snášet, protože morčata patří k teplomilným zvířatům a chladné počasí jim nedělá nejlépe.

woman-spending-time-with-her-dor
Zdroj obrázku: Freepik

Teplý pelíšek pro pejsky a kočičky

Psi jsou přímo milovníci různých pelíšků. Aktuálně jsou v módě chlupaté a měkké, do kterých se pejsek zaboří a uvelebí se tam. Vhodné jsou zejména pro menší a střední psí rasy. Podobný chlupatý pelíšek lze ovšem pořídit i kočce, která je neméně náročná na pohodlí během svého odpočinku. Ideální je pro kočky bez srsti, protože chlupatý pelech ji zahřeje.

Mohlo by vás zajímat:  Prostředek na mytí nádobí toho dokáže mnohem víc, jeho čisticí účinky překvapí

Oblečky pro psy

Když chodíte se psem v zimě na procházku, měli byste mu dopřát teplé oblečení. Je tomu tak hlavně proto, že pes, zvyklý žít v domácnosti, je více zchoulostivělý. A venku v mrazu by rychleji promrznul než pes, který celoročně žije venku na zahradě.

Určitě proto svému psímu kamarádovi pořiďte svetr nebo vestičku, v níž mu bude teplo. Přesto s ním ve velkých mrazech nechoďte na zbytečně dlouhé procházky. Platí to zejména pro nejmenší a nejzmrzlejší psí plemena – čivavy, pražské krysaříky a podobně.

Zdroj: https://www.petsathome.com/pet-talk/pet-care-seasonal-advice-10-ways-to-get-through-winter
Přidat na Seznam.cz