Připravte ovocným muškám chutnou svačinku. Sladká vůně je naláká do záhuby

Připravte ovocným muškám chutnou svačinku. Sladká vůně je naláká do záhuby

Ovocné mušky jsou velmi malý hmyz, který můžeme často potkat během léta v naší kuchyni. Největší zájem mají o čerstvé ovoce a zeleninu, které skladujeme mimo lednici. Ovocné mušky se velmi rychle rozmnožují a mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Měli byste mít proto po ruce dvě ingredience, ze kterých lze připravit účinnou past na tento hmyz.

Co jsou ovocné mušky a jak působí na naše zdraví?

Ovocné mušky jsou malý hmyz, který měří jen 2 až 3 milimetry. Na tykadlech mají receptory, které jim pomáhají najít potravu. Takto potravu hledá mnoho druhů hmyzu. Tykadla přitom najdou potravu až na několik metrů daleko. Díky tomu mušky cítí vůni ovoce a zeleniny. Mají sice krátký život (asi 40 dnů), ale dokážou během toho naklást obrovské množství vajíček do ovoce, ze kterých rychle vyrostou nové mušky.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli jediné chybě přijdou hortenzie o své nádherné květy. Jejich stříhání má svá pravidla

Mušky působí velmi nenápadně, ale mohou mít nepříznivý vliv na naše zdraví. Kontaminují totiž jídlo, které konzumují. Patří mezi nositele bakterií, virů a dalších mikroorganismů, které přenáší na jídlo. Ovoce a zelenina, které jsou hodně poškozené nebo shnilé, byste měli vyhodit, abyste se nenakazili bakteriálním nebo virovým onemocněním.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co mušky nejvíce přitahuje?

Shnilé ovoce a zelenina jsou velkým lákadlem pro tento hmyz. Vydávají totiž zápach etanolu a ethylacetátu. Shnilé ovoce začne kvasit a line se kolem něj velmi sladká vůně. To jsou právě faktory, které mušky přitahují. Jakmile se tomu budete vyhýbat a nebudete mít doma zkažené ovoce a zeleninu, nebudete mít velký problém s ovocnými muškami.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky jsou čistotná stvoření, přesto ale vyžadují naši péči. Nezapomínejte na to nejdůležitější

Jak se zbavit ovocných mušek?

Existuje mnoho metod, jak se mušek zbavit. Kombinace jablečného octa s prostředkem na nádobí je velmi levná, jednoduchá a efektivní. Jablečný ocet má sladkou vůni, která hmyz přitahuje. Prostředek na nádobí způsobí, že se mušky rychle utopí. Stačí, když do misky nalijete jablečný ocet a přidáte kapku prostředku na nádobí. Nechte misku stát na kuchyňské lince a pravidelně kontrolujte její obsah. Uvidíte, že mušky velmi rychle zmizí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/get-rid-of-fruit-flies-1388144
Přidat na Seznam.cz