Příjemná vůně domov zútulní a napomůže relaxaci. Pro domácí osvěžovač stačí použít pouhé dvě suroviny

Osvěžovače vzduchu mohou posloužit k tomu, aby vám domácnost příjemně voněla. Navíc dnes seženete mnoho druhů, které se budou hodit přímo do vašeho interiéru. Do osvěžovačů se pak dávají esenciální oleje, které koupíte téměř v každém obchodě. Osvěžovač si ale můžete vyrobit doma, a to jen pomocí dvou surovin.

Proč jsou osvěžovače tolik oblíbené

Jestli chcete mít v domácnosti voňavo, můžete si koupit právě osvěžovač vzduchu, ale snadno si ho můžete také vyrobit. Osvěžovače, které koupíte v drogeriích, bohužel obsahují i chemické látky, které se do vzduchu postupně uvolňují. Jsou to látky, které mohou některých lidem způsobit alergickou reakci nebo astma. Domácí osvěžovače jsou skvělé tím, že si vyberete vůni podle své preference.

Jak si můžete doma vyrobit osvěžovač vzduchu? Je to velmi jednoduché. Osvěžovače dokážou navodit dobrou náladu a jejich vůně vás mohou dostat do stavu hluboké relaxace. Přírodní oleje můžete najít ve spoustě vůních, které lze postupně měnit podle toho, jak se cítíte a jakou zrovna máte náladu. Vonné oleje jsou levné a také další surovina, jedlá soda, patří mezi dostupné produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Před používáním alobalu v kuchyni odborníci varují. Využít lze ale jinak, dokonce ušetří peníze
Zdroj obrázku: Freepik

Výroba domácího osvěžovače krok za krokem

Jak si domácí osvěžovač vyrobit? Je to snadné. Vonné oleje si můžete koupit nejen na internetu, ale také v lékárnách nebo drogeriích. Několik lžic jedlé sody dejte do sklenice a přidejte do ní 15–‍20 kapek esenciálního oleje podle svého výběru. Sklenici pak zakryjte prolamovaným víčkem, použít můžete také fólii s několika otvory.

Až vám vonný olej dojde, můžete ho vyměnit. Nasypte novou porci jedlé sody a nalijte jiný druh oleje. Takto si můžete vyrobit i několik různých osvěžovačů, například do každé místnosti. Na spaní se bude hodit například levandulový olej, do obývacího pokoje můžete zvolit jinou příjemnou vůni. Tyto osvěžovače fungují také jako pohlcovače pachů.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2013/06/homemade-air-fresheners.html
Přidat na Seznam.cz