10359

Při výběru bojleru záleží na velikosti, spotřebě i způsobu nahřívání

Vybrat si správný bojler je důležité pro pohodlí při sprchování i mytí nádobí. Jistě se nechcete obávat, že na vás večer již nezbyde teplá voda a budete se muset nedobrovolně otužovat. Právě proto se musíte soustředit na pár základních faktorů při výběru i nastavení bojleru. Řekneme vám, na co nesmíte zapomínat. Jedině tak získáte pohodlí při sprchování i koupelích.

Velikost je nejdůležitější

V první řadě se podívejte, jak velký bojler budete potřebovat. Odvíjí se to podle počtu osob v domácnosti a návod najdete prakticky u každého prodejce. Myslete také na to, jestli se sprchujete nebo koupete. Při sprchování totiž spotřebujete mnohem méně vody a nebudete potřebovat tak velký bojler.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní údržba vodovodního systému předejde problémům způsobeným mrazem

Spotřeba energie

V dnešní době najdete na trhu bojlery elektrické, plynové a solární. Kromě toho byste se měli dívat také na programy, které daná značka a model nabízí. Mnoho z nich nabízí i ekologické programy, které vám pomohou ušetřit elektřinu během ohřívání vody.

2149334231
Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení teploty

Vždy nastavte teplotu na bezpečnou úroveň. Nikdy ji nedávejte na maximální výkon, abyste nespotřebovali příliš mnoho energií při ohřevu. Ideální je teplota mezi 49-60 stupni. Při této teplotě se můžete těšit na dostatečně teplou vodu, ale zároveň nepůjdete do extrémů.

Mohlo by vás zajímat:  Září je vhodný čas pro ošetření dřevěných prvků v interiéru i na zahradě

Myslete také na nahřívání vody

Podívejte se, kdy se vám bude voda nahřívat. To zjistíte u svého dodavatele elektřiny. Podle toho si také musíte zvolit velikost. Někdo potřebuje vodu nahřátou dvakrát denně, když se polovina domácnosti sprchuje ráno a druhá večer. A jiné rodiny budou potřebovat větší množství vody najednou.

Odborná instalace

Nikdy nezapomínejte na specialisty, kteří vám bojler nainstalují. Není to jednoduché, a proto potřebujete někoho zkušeného. Pomůže vám instalatér nebo společnost, která vám instalovala koupelnu. Jistě máte ve svém okolí známého, který vám s tím dokáže pomoci.

Zdroj: https://www.energuide.be/en/questions-answers/how-do-i-choose-my-boiler/123/
Přidat na Seznam.cz