Balcony With Chairs Trees Background Sunny Day Taken From Open Window Looking Outside

Při silném větru je nutné balkon správně chránit

Počasí může být někdy nepředvídatelné a ničivé pro náš domov. Máte-li doma balkon nebo terasu, musíte tento prostor chránit hlavně před silným větrem. Bez spolehlivého zabezpečení může vítr poškodit nábytek i rostliny. A jakmile vám něco z balkonu ulétne pryč, může dojít k vážnému poškození exteriéru domu, zahrady, vozů nebo ublížení na zdraví.

Kontrola je klíčová

Nejen během letní sezóny, ale také v zimě musíme zkontrolovat, jaké předměty máme na balkonu. Hodně lidí tento prostor totiž používá pro skladování věcí během zimních měsíců. Všechny předměty zorganizujte a odneste všechno, co tam nemusí být. Čím víc věcí, tím větší možnost pro jejich poškození. Všechny dekorace při silném větru ukliďte domů, aby se jim nic nestalo.

Mohlo by vás zajímat:  Každodenní činnosti usnadní jednoduché triky. Parkování, vaření nebo zatloukání hřebíků už nebudou problém

Všechny věci, které potřebujete uložit na balkon, musíte dát co nejníže. Květináče, popelníky, úložné bedny a všechno ostatní položte na podlahu. Všechny lehké předměty (např. plastové květináče) musíte přivázat k těžším předmětům nebo balkonovému zábradlí pomocí provázku nebo stahovacích pásek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak chránit balkonové rostliny?

Nikdo nechce, aby mu silný vítr zničil rostliny. Nejenže do nich hodně investujete, ale také jsou ozdobou každého domova. Nejlepší je, když všechno přivážete nebo v případě silnějšího větru přesunete domů. Velmi dobře fungují také květníky, které jsou hodně blízko u sebe. Díky tomu se tolik nehýbají a mají větší možnost odolat větru.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhký domov už bude minulostí. Nenáročné pokojovky se postarají o zdravý vzduch v interiéru

Ochrana balkonu je důležitá před větrem i zvědavými pohledy sousedů

Nejlepší ochranou celého balkonu i všech věcí jsou zástěny, kryty nebo clony. Nejenže budete chráněni před větrem, deštěm a sněhem, ale také před pohledy kolemjdoucích a sousedů. Bambus vypadá krásně a pořídíte ho celkem levně. Vždy se soustřeďte na správnou montáž, protože jinak silný vítr nevydrží a ještě vám clona něco poškodí.

Zdroj: https://blog.lumon.com/ca-en/how-to-protect-your-balcony-or-patio-from-wind
Přidat na Seznam.cz