Při každém nalévání mléka nebo džusu polil nešikovností kuchyni. To se změnilo, když takto použil nůž

Nápoje v krabicích jsou běžnou věcí. Nejčastěji tak kupujeme buď trvanlivé mléko, nebo džusy. Tyto obaly jsou celkem odolné, praktické, skladné a zajistí dlouhou trvanlivost. Některé jsou také doplněny o praktický uzávěr, který má pomoci s naléváním. Je ale pravdou, že tento na první pohled praktický prvek moc nefunguje. Když je krabice plná a snažíme se nalít první sklenici, obvykle dojde k tomu, že část nápoje vylijeme. Přitom jde této nehodě, po které nás čeká uklízení, celkem snadno předejít.

Proč k tomu dochází?

Mnoho lidí svádí tuto situaci na celkovou nešikovnost. Ta ale není tím jediným důvodem, proč při nalévání mléka nebo džusu z krabice polijeme okolí sklenice. Důvodem je jak to, že je krabice plná, tak i to, že se do ní potřebuje dostat vzduch. A ten může dovnitř proudit jenom otvorem skrz víčko. To způsobí, že nalévání není plynulé a tak dochází k těmto nepříjemným nehodám.

 

Problému lze předejít pomocí nože

Tento problém s rozlitým nápojem má přitom velmi snadné řešení. A najdete ho ve své kuchyni, v šuplíku, kde máte uloženy nože. Nebojte se, neradíme vám to, abyste místo otevření víčka odřízli roh krabice. To je příliš komplikované. Plně stačí, když vezmete špičatý nůž a na protilehlou stranu horní části krabice, kde je umístěný uzávěr, udělali drobnou díru. Může být úplně miniaturní, a přesto jí projde dostatečné množství vzduchu. Díky tomu už bude nalévání hračkou, jelikož nápoj poteče rovnoměrně, bez nepříjemných vln.

Mohlo by vás zajímat:  Semiš je krásný a oblíbený, vyžaduje ale pravidelnou péči. Není na ní ovšem nic těžkého

Má to i své nevýhody

Nalévání je díky této metodě skutečně hračkou, ale je třeba připomenout, že daný postup má také své nevýhody. Ty se týkají skladování. Od chvíle, co je v obalu vytvořena díra, je třeba krabici skladovat výhradně jenom ve svislé poloze. V jakékoliv jiné by došlo k vytékání nápoje. Na to je třeba za všech okolností pamatovat, jinak nás opět čeká náročný úklid.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz