Pravidelné pití perlivé vody je zbytečným plýtváním. Lepší, než do úst, je nalít ji na odolné skvrny

Perlivá voda je oblíbený a velmi osvěžující nápoj. Ukázalo se, že může mít i mnoho dalších využití, a to dokonce mimo kuchyni. Funguje skvěle jako čisticí prostředek nebo hnojivo na květiny. Podívejme se, jak můžete obyčejnou vodu s bublinkami využít ve své domácnosti. Získáte díky ní netoxický čisticí prostředek, což je velkou výhodou pro všechny.

Hnojivo pro rostliny a odstraňovač skvrn

Jedno z neobvyklých využití perlivé vody je jako hnojivo na květiny. Jestli chcete své pokojové rostliny vyživit, vyplatí se je zalévat jednou až dvakrát týdně perlivou vodou. Tento postup zlepší růst rostlin a budou zdravé a krásné. Rostlinám, které mají rády kyselou půdu, se doporučuje zálivka perlivou vodou i ze stany odborníků. Zalévat s ní můžete orchideje nebo vřesy.

Stejně dobře si ale perlivá voda poradí také s mastnými skvrnami. Než sáhnete po chemickém odstraňovači skvrn, můžete zkusit perlivou vodu. Špinavé místo postříkejte velkým množstvím vody a jemně otřete. Tato metoda skvěle funguje u skvrn od červeného vína a mastnoty. Skvrnu od červeného vína nejdříve osušte ručníkem, nalijte perlivou vodu a znovu osušte. Opakujte, dokud skvrna nezmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Perlivá voda je skvělý čisticí prostředek

Perlivou vodu můžete použít jako účinný čisticí prostředek například na rezavé šrouby. Máte-li problém s jejich vyšroubováním, nalijte na ně vodu a nechte nápoj pár minut působit. Pod vlivem plynu, který je v perlivé vodě obsažený, bude nápoj efektivně působit na rez. Snadno je potom vyšroubujete.

Kromě toho ji můžete použít také na připálené jídlo. Špinavé hrnce nebo pánve po uvaření zalijte perlivou vodou a dejte na chvíli stranou. Oxid uhličitý v nápoji změkčí zbytky jídla a vy je potom budete moci snadno vyčistit. V neposlední řadě můžete vodu použít na odstranění sedimentu od kávy nebo čaje. Naplňte hrnek perlivým nápojem a nechte přes noc působit. Uvidíte, že hrnek bude ráno vypadat jako nový.

Zdroj: https://www.electrodry.com.au/news-blog/8-amazing-cleaning-uses-for-soda-water/
Přidat na Seznam.cz