Prášky jsou zbytečné. Od bolesti hlavy uleví jednoduché triky, které pomůžou přírodní cestou

Prášky jsou zbytečné. Od bolesti hlavy uleví jednoduché triky, které pomůžou přírodní cestou

Trpíte často bolestmi hlavy a nevíte, jak se jich zbavit? Klasické léky už nezabírají a vy přemýšlíte, že sáhnete po domácích prostředcích, které používaly naše babičky? Rozhodně s tím neuděláte chybu. Mnoho žen, ale také mužů dnes důvěřuje metodám, které fungovaly už před mnoha lety. Co vám pomůže od tohoto nejrozšířenějšího onemocnění?

Bolestem hlavy můžete zabránit pitím vody

Máte pravidelně bolesti hlavy, nebo dokonce migrény? Jsou to velmi bolestivé stavy, které mohou být nepříjemné a trvat několik hodin. Jestliže se chcete bolesti hlavy zbavit, musíte pít dostatek vody. Pití zmírňuje příznaky bolesti hlavy, uleví se vám do třiceti minut. Pravidelným pitným režimem si zajistíte nejen hydrataci, ale také se vám bude lépe dýchat a budete moci fungovat po celý den.

V horkém počasí je pak vhodné zařadit také potraviny, které obsahují hodně vody. Mezi takové patří například okurky nebo jiná zelenina. Na bolest hlavy bude také fungovat studený nebo teplý obklad. Studené se dávají na čelo nebo spánky, teplé patří na krk a zátylek. Můžete si pomoci také bylinkami, například meduňkou nebo mátou peprnou.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší večírky končí kocovinou. Zpátky na nohy postaví dobré jídlo a pití
Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte hřebíček

Kromě meduňky nebo máty můžete vyzkoušet také hřebíček. Ten skvěle funguje proti bolesti hlavy. Zmírňuje bolest, ale zároveň má antibakteriální vlastnosti. Můžete si jeho kousáním pomoci také od bolesti zubů nebo dásní. Jak si tedy hřebíček připravit? Můžete si vyrobit pastu, kterou vyrobíte z hřebíčku a skořicového oleje. Pasta je pak vhodná také do koupele.

Zmírnit bolesti hlavy můžete také masáží, která ale musí být příjemná. Rozhodně nedělejte nic, co by vás ještě více bolelo. Masáž pokožky hlavy je oblíbeným způsobem, jak uvolnit nejen samotnou hlavu, ale také celé tělo. Během masáže vypnete a uvolníte se. Masáž dělejte konečky prstů. Pomoci si můžete i různými přístroji.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323992
Přidat na Seznam.cz