Washing Machine Clothing Drying Dryer Household

Pračku vyčistí přírodní cestou ocet, jedlá soda nebo kyselina citronová

V každé domácnosti se nachází pračka. Pračku není třeba nijak složitě představovat. Stejně ale jako ostatní spotřebiče tak i pračka potřebuje dostatek péče. Po nějaké chvíli začne pračka zapáchat a může se místy tvořit i plíseň. V obchodech lze zakoupit různé čisticí prostředky, bohužel na chemické bázi. Jestli nepatříte k fanouškům chemických přípravků, tak vás potěšíme. Pračku vyčistíte i pomocí produktů, které máte určitě doma, pojďme se podívat, o jakých je řeč.

Zázračný ocet

Ocet patří mezi největší univerzály v domácnostech, co se týče využití. Tento kyselý produkt dokáže zázraky v domácnosti nejen při úklidu. Dezinfikuje povrchy a neutralizuje zápach, proto se hodí i pro dezinfekci pračky. Jedinou nevýhodou je, že po vyčištění budete cítit octový zápach. Na druhou stranu tento zápach netrvá věčně a zbavíte se vodního kamene a bakterií.

Mohlo by vás zajímat:  Udržet kuchyň stále čistou není nadlidský úkol. Stačí využít ty správné prostředky

Aplikace octa je jednoduchá, stačí jej nalít do bubnu, nastavit programnejvyššími stupni a pustit program bez prádla. Do bubnu byste měli nalít minimálně půlku lahve, doporučuje se však nalít celý objem. Pro zmírnění odéru z octa přidejte pár kapek éterického oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda, kyselina citronová nebo tablety do myčky

Jedlá soda je dalším populárním domácím pomocníkem při úklidu. Tento levný prášek zatočí s pachem, který doslova pohltí. Nebojte se vyzkoušet také kyselinu citronovou. Tento přírodní osvěžovač vás zbaví vodního kamene a provoní pračku. Nasypte 120 g této kyseliny přímo do bubnu pračky a nastavte teplotu na 60 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Špinavé spáry kazí vzhled celé koupelny. Obnovte jejich zářivou čistotu snadno a rychle

S čištěním pračky vám pomohou i tablety do myčky. Vložte jednu nebo dvě tablety do pračky, nastavte prací cyklus alespoň na 60 °C a zapněte.

Pozor na tyto části pračky

Všechny zmíněné prostředky má většina domácností v zásobě. Pokud ne, vyplatí se je nakoupit. Jejich výhodou je nejen přírodní způsob čištění, ale také nízká cena.

Důležité je ale neopomenout ještě další důležité části pračky. Mezi ně patří přihrádky na prací prášek či aviváž a těsnicí guma. Na těchto místech se velmi často rády rozmnožují bakterie.

Zdroj: https://cleanmama.com/how-to-naturally-clean-any-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz