Postavit si dům na vesnici byl nejhorší nápad. Chtěli jsme klidnou lokalitu, ale je to horší než v centru města

Postavit si dům na vesnici byl nejhorší nápad. Chtěli jsme klidnou lokalitu, ale je to horší než v centru města

Měl to být klidný vesnický život, ale teď litujeme, že jsme nezůstali ve městě. O vesnicích totiž koluje celá řada mýtů a my jsme na jeden z nich naletěli. Klid, o kterém se často povídá, tu rozhodně není. Dokonce jsme se s manželem už několikrát shodli na tom, že ve městě, kde nám jezdila auta pod oknem, jsme měli klidu o poznání více.

Auta v mnohem větším a hlučnějším provedení

Co bych někdy dala za ty stovky obyčejných osobních aut, co nám denně ve městě projížděla pod oknem. Tady jich sice moc nejezdí, zato tu jsou zcela běžné jiné povozy. Klasické traktory, různé traktůrky domácí výroby, zemědělské stroje. Sem tam i nějaký nákladní vůz. V podstatě pár metrů od našeho domu. Hluk a také otřesy rozhodně ke klidnému bydlení nepřispějí. Je to úplně něco jiného než klasický monotónní městský šum osobní dopravy.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční dekorace nemusí stát majlant. Ty nejhezčí si snadno vyrobíte z jednoduchých materiálů

Pořád se tu pracuje

Je úplně jedno, jestli je všední den, nebo víkend. Ve všední den jsou všichni v práci, a tak své věci dohání o víkendu. Sobotní a nedělní sekání trávy, řezání dříví na cirkulárce, štípání polínek, ale i různé domácí kutilské práce. To je běžný kolorit vesnice. K němu se přidává také pravidelné pití na zahradách, v pergolách, na terasách a v garážích. Ve městě se každý se svou opilostí zavřel v restauraci, na vesnici ji dává každý hlasitě na odiv.

Mohlo by vás zajímat:  V horkých dnech byt ochladí správné větrání, použití větráku nebo rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

A ještě ta zvířata

Ne, nemělo by mi vadit kokrhání kohouta, kvičení prasete, bučení krávy nebo štěkání psů. Ale čeho je moc, toho je příliš. K tomu přidejte ještě jakoukoliv absenci zabezpečení pozemků. Že vám kolem domu šmejdí slepice, husy, psi a kočky, to je na denním pořádku. Abych se skoro bála pustit ven syna.

Není vesnice jako vesnice

Náš sen o klidném domově na vesnici se celkem brzy rozplynul. Celkem vážně uvažujeme, že dům prodáme. Ale nepůjdeme zpět do města, ale do satelitu. Ano, do těch ošklivých developerských projektů, které jsou na klidném místě, obývány lidmi z města, kteří opravdu chtějí klid. Ten jim stará dobrá vesnice prostě nedá. Alespoň nám ho nedala.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkový list prostoupí celý domov příjemnou vůní, která odežene všechno negativní pryč

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Martiny V.

Přidat na Seznam.cz