Pořádná dávka vitamínů oživí všechnu zeleninu na zahradě. Těšit se můžete nejen na bohatou úrodu paprik

Ekologické pěstování domácí zeleniny je úžasná věc. Během sezóny se ale vyplatí sáhnout po vitamínových kapslích, které budou fungovat jako hnojivo pro zeleninu. Postřik můžete použít pro jakoukoli zeleninu a podpořit její růst, velikost plodů i chuť. Nejlépe funguje na papriky, rajčata a okurky. Vyzkoušíte tuto jedinečnou možnost hnojiva?

Co je vitamínový sprej?

Nejjednodušší způsob, jak můžete podpořit růst rostlin, je použití přírodního hnojiva. Bohužel tímto způsobem může dojít k přehnojení. Mnohem lepší je použití vitamínových postřiků, které rostlinám dají vše potřebné ve správných dávkách. Navíc bude zelenina chráněná před škůdci a houbovými chorobami. Tento ekologický postřik se vám vyplatí na všech frontách.

Co budete pro výrobu spreje potřebovat? Nejdůležitější jsou vitamíny skupiny B, a to hlavně B6 a B12. Vitamín B6 chrání rostlinu před náhlými změnami teplot a onemocněním nejrůznějšího druhu. Vitamín B12 stimuluje růst a podporuje ideální vývoj zeleniny. Díky tomu budou rostliny zdravé, velké a úroda bude doopravdy velká. Těšit se můžete na mnohem větší úrodu, než na kterou jste zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Správná volba pro malou zahradní párty i pro velký večírek
Zdroj obrázku: Freepik

Jak a na co vitamínový sprej používat?

Výroba vitamínového spreje je velmi jednoduchá. Potřebovat budete 5 litrů vody o pokojové teplotě a dvě kapsle vitamínu B6 a vitamínu B12. Kapsle musíte celé rozpustit ve vodě, aby hnojivo fungovalo správně. Hotovou směs nalijte do lahve s rozprašovačem, abyste mohli směs pohodlně použít na hnojení rostlin na zahradě nebo balkoně.

Postřik z vitamínu B6 a B12 je velmi levný a tablety koupíte v každé lékárně. Zelenina je často náchylná na choroby a každé pochybení může ovlivnit velikost úrody. Jestli chcete tento postřik využít na maximum, měli byste ho aplikovat hlavně na rajčata, okurky a papriky. Účinky na rostlinách uvidíte za velmi krátkou dobu, pravděpodobně již za dva dny.

Zdroj: https://www.motherearthnews.com/organic-gardening/vitamins-for-vegetables-zmaz89mjzshe/
Přidat na Seznam.cz