Pomerančová kůra nepatří do koše. Celou domácnost provoní a zbaví ji škůdců

Rádi jíte pomeranče a chcete najít praktické využití po kůru, která vždy zůstává jako odpad? V takovém případě se vám mohou hodit následující praktické tipy, kdy zjistíte, že pomeranč využijete klidně v celé domácnosti pro mnoho různých účelů.

Odstranění nepříjemného zápachu z obuvi

Zápach z bot je nepříjemný problém, který se poměrně komplikovaně odstraňuje. Efektivním řešením přitom může být právě použití pomerančové kůry. Dejte si přes noc pomerančovou kůru do bot. Následujícího dne boty důkladně vyvětrejte a vložte kůru zpět na několik hodin do boty. Pomerančová kůra se postará o odstranění a pohlcení nežádoucího zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní osvěžovač vzduchu

Kůru pomeranče můžete také použít jako přírodní osvěžovač vzduchu. Jednoduše kůru zavěste do místnosti, kde se vyskytují nežádoucí pachy. Může jít například o toaletu nebo koupelnu, kde se již kůra z pomeranče nebo i jiného citrusu postará o příjemnou vůni.

Čisticí prostředek pro dřevěné vybavení do kuchyně

Nejhorší je dřevěné nádobí v kuchyni, které nejde pořádně vyčistit. Do dřeva se totiž mnoho omáček, šťáv a podobných surovin jednoduše vsákne, takže není možné jejich dostatečné vyčištění. S tím však opět pomůže pomeranč. Doporučuje se omytí v džusu a následné vydrhnutí samotnou pomerančovou slupkou.

Mohlo by vás zajímat:  Někdo ocet používá jen v kuchyni, ochuzuje se však o jeho dokonalé využití při úklidu
Zdroj obrázku: Freepik

Odpuzení hmyzu

Sušená či čerstvá pomerančová kůra skvěle poslouží i pro odpuzení hmyzu. Stačí umístit trochu kůry na místo, kde se vyskytuje nežádoucí hmyz, jako jsou mravenci, blechy, moli a další nezvaní návštěvníci. Čerstvá vůně pomeranče je jistě poměrně spolehlivě odradí.

Přírodní přísada do kosmetiky

Jemně nasekaná pomerančová kůra může fungovat například jako efektivní a zároveň šetrný peeling pro ošetření pokožky celého těla. Velkou výhodou je přírodní původ, kdy se takový peeling po použití snadno rozloží, což je velké plus hlavně v porovnání s plasty, které se uvolňují do vody, kde již bohužel zůstávají.

Zdroj: https://www.ba-bamail.com/content.aspx?emailid=17273
Přidat na Seznam.cz