Portrait Cat Wood Table With Air Purify House Plants

Pokojové rostliny je vhodné volit s ohledem na domácí mazlíčky

Všelijaké rostlinky, ať už květináčové, či řezané, jsou oblíbeným způsobem, jak si zkrášlit domov. Není to ale vždy dobrá volba. Pokud máte domácího mazlíčka, měli byste být obzvlášť opatrní. Je nutno dodat, že u každého zvířete je nebezpečí trochu jinde. My se v dnešním článku zaměříme na kočičí miláčky. Právě ti mají totiž konzumaci a ničení zeleně v oblibě. Na co si tedy dát pozor a proč jsou kočky takovými ničiteli rostlin? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus je nejkrásnější zimní dekorací. Stačí však malá chyba a přijde o krásné květy

Proč kočky rostliny nenechají na pokoji

Často se říká, že je jedno, jakou rostlinu si pořídíte, protože zvíře by mělo vycítit, že je pro něj škodlivá. Tak tomu ale vůbec není. O to více u koček domácích. Právě těm se spousta ostražitosti vytratila kvůli prostředí, ve kterém žijí. Proč jsou ale rostliny u koček tak oblíbené? V prvé řadě může jít pouze o kočičí zvědavost. Kočky rády lezou, šplhají, čichají i ochutnávají a vše je zajímá. Mohou tak ale i upozorňovat na to, že se třeba nudí. V tuto chvíli je dobré si jich více všímat a vybíjet jejich energii. Květináč ale mohou shodit i čistě omylem, a co se konzumace týče, kočky si zelení často čistí žaludek například od zbytků chlupů z čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí osvěžovač vzduchu může vonět pokaždé jinak. Přírodní složky neškodí domovu ani zdraví
abyssinian-cat-eating-houseplant-domestic-cat-nibbling-green-plant
Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké rostliny si dávat pozor

U každé rostliny, kterou si domů pořizujete, je dobré si vyhledat, zda je pro čtyřnohé kamarády bezpečná, či ne. Z květináčových rostlin bychom si měli dávat pozor například na azalky, pelargonie či břečťan. Ani ty řezané ale nejsou vždy bezpečné. Pozor si dávejte například na konvalinky, u kterých je jedovatá i voda, ve které jsou. Opatrní buďte i na rostliny, které vysazujete na zahradě. A to obzvlášť, pokud máte kočku, která ven chodí. Berte v potaz i to, že mohou rostliny na zahradě uškodit i mazlíčkům ze sousedství. Vyhněte se například rododendronům.

Zdroj: https://www.thespruce.com/houseplants-toxic-to-cats-4775359
Přidat na Seznam.cz