Pohladit kočku není jen tak. Kdo objeví správná místa, udělá kočku blahem bez sebe

Milujete kočky? Máte je doma a rádi se s nimi mazlíte a hladíte jejich hedvábnou srst? Zkuste naše rady, jak hladit kočky co nejlépe. Pro vašeho čtyřnohého mazlíčka to bude nepřekonatelné potěšení.

Známé jsou terapie s různými druhy zvířat. A také kočka má terapeutické vlastnosti. Dotek kočky z nás uvolňuje stres, uklidňuje nás a z těla se vylučují endorfiny. Výzkumy ukazují, že majitelé koček mají méně srdečních infarktů a mrtvic, jsou obecně odolnější vůči depresím a nemocem duševního charakteru.

Život s kočkou

Život s kočkou je jedno velké dobrodružství. Kočka je velká osobnost, která si prostě ráda dělá, co chce. Když chce relaxovat, relaxuje, když se chce prohánět po zahradě, tak jí v tom nikdo nezabrání. Chcete-li, aby vaše kočička milovala vaše pohlazení, poznejte nejprve její tělo. Kočka má na svém těle mnoho specifických míst. Proto je důležité se naučit mapu a řeč kočičího těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak a kde kočku hladit?

Kočku zásadně hlaďte po směru srsti. Pokud byste ji pohladili proti směru růstu srsti, mohla by její srst zelektrizovat a to by mohlo být pro kočku až bolestivé. Kočka se nejraději nechá pohladit tam, kde má nejvíce pachových žláz. Pach z pachových žláz, který se dostane na naše ruce, pak kočku uklidňuje a zvyšuje její pocit bezpečí. Prostě si nás tzv. označí svou vůní. Mezi ušima, nad nosem, pod branou a za ušima a taky na tvářích, tam všude kočky milují, když je pohladíte. K pohlazení nemusíte používat vždy jen ruce. Kočky moc rády dostávají i polibky. Na hřbetě můžete vaši milovanou kočičku hladit i trošku větší silou. Při tomto hlazení tak kočce dokonale promasírujete její zádové svalstvo.

Jak a kde kočku nehladit?

Rozhodně kočku nehlaďte na břiše. Také se nedoporučuje hladit kočku po stranách trupu, na ocase či tlapkách. Pro příjemné mazlení se s kočkou musíte umět číst řeč jejího těla. Každý majitel nejlépe zná svého mazlíčka a určitě dobře pozná, pokud mu hlazení není příjemné.

Zdroj: https://www.dailypaws.com/cats-kittens/cat-safety-tips/how-to-pet-a-cat
Přidat na Seznam.cz