Podzim přináší při péči o zahradu nové výzvy. Na jednu věc je ale třeba myslet stále
S příchodem podzimu začnou mnozí zahradníci věnovat svou pozornost jiným pracím na zahradě, než by možná měli. Častou chybou je, že s příchodem chladnějších dnů se zapomíná na věci běžné, jako je například zavlažování. Tato častá chyba může způsobit, že mnohé druhy rostlin nepřežijí až do jara.
Správné podzimní zavlažování
Dokud venkovní teplota neklesne pod nulu, stálezelené rostliny se pravidelně a hojně zalévají. Teprve když se objeví první mrazy, zastavíme zavlažování úplně. V této době se vyplatí použít mulč, který ochrání zemi před teplotními výkyvy. Správná ochrana zamezí odpařování vody. K tomuto účelu bude užitečná například borová kůra nebo rašelina.
Většina naší pozornosti by se měla zaměřit na mladé exempláře vždy zelených rostlin. Právě ty jsou nejvíce vystaveny rychlému vysychání. Tyto rostliny zaléváme velmi hojně a staráme se také o jejich ochranu před chladem. Obzvláště opatrně by se mělo zacházet i s jalovci, cypřiši a například rododendrony.

Zalévání rostlin v nádobách a květináčích
Rostliny v květináčích a nádobách jsou také ozdobou zahradního a rekreačního pozemku. Ukazuje se, že jejich zalévání nemusí být příliš náročné. Omezuje se na dodávku přiměřeného množství vody přímo do země. Rostliny se zalévají, dokud teplota neklesne pod 0 stupňů Celsia. Máte-li zavlažovací systémy, začátek podzimu je vhodný čas pro jejich přípravu na nadcházející zimu.
Nestojí za to nechat si to na poslední chvíli, protože riskujeme zničení zařízení, a tím se vystavíme poměrně velkým výdajům. Začněte s pečlivou kontrolou všech konstrukčních prvků. Je obzvláště důležité věnovat pozornost tomu, zda se voda zastavila v nějakém bodě. Pokud se o to nepostaráme, nízká teplota zamrazí vodu a to může způsobit prasknutí jednotlivých částí.
Zdroj: https://www.preen.com/learn/lawn-garden-tips/care-maintenance/feeding-watering/water-plants-well-in-fall-to-prepare-them-for-winter/
