medium-shot-woman-restoring-furniture

Podzim je skvělou příležitostí dodat staršímu nábytku nový lesk

Když se podzimní chlad pomalu začne vkrádat do našich domovů, mnozí z nás tráví více času v interiéru. Je to ideální doba k renovaci a obnově starého nábytku. Pokud máte doma kusy, které potřebují trochu lásky, následující rady vám ukážou, jak na to. Vždyť obnovení starého nábytku může být nejen ekonomicky výhodné, ale také velmi uspokojivé.

Příprava je klíčová

Než se pustíte do obnovy nábytku, je důležité řádně ho připravit. Začněte tím, že nábytek důkladně očistíte od prachu a nečistot. Pokud je povrch nábytku lesklý nebo mastný, použijte lehký odmašťovač. Následně nábytek jemně obruste, což pomáhá barvám a lakování lépe se chytit. Správná příprava zajistí, že vaše renovace bude dlouhotrvající a nábytek bude vypadat jako nový.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnovte barvu

Podzimní měsíce jsou ideální pro experimentování s novými barvami a odstíny. Můžete se rozhodnout pro tradiční podzimní paletu, která zahrnuje teplé tóny hnědé, oranžové nebo vínové. Pokud chcete nábytek pouze obnovit, zvažte průhledný lak, který zdůrazní přirozenou krásu dřeva. A nezapomeňte vybrat vhodnou barvu na bázi vody či oleje v závislosti na typu nábytku a vašich preferencích. Experimentujte s různými odstíny a technikami, aby váš nábytek opravdu vynikl.

Mohlo by vás zajímat:  Úžasný citron se doma neztratí. Kromě kulinářského umění se hodí při úklidu

Dodatečné detaily

Jakmile máte nábytek nově nalakovaný, můžete přidat pár finálních detailů. Výměna starých rukojetí za nové může nábytku dodat úplně nový vzhled. Také můžete přidat výzdobu ve formě šablon, nebo dokonce dekorativní nálepky. V závislosti na svém stylu můžete nábytek dokončit matným nebo lesklým povrchem, aby odpovídal vašemu interiéru. Drobné detaily často dělají velký rozdíl a mohou proměnit obyčejný kus nábytku v jedinečný skvost. Nebojte se experimentovat a kombinovat různé styly a materiály. Při renovaci nábytku je vaší nejlepší zbraní kreativita a odvaha zkoušet nové věci.

Tak neváhejte a pusťte se do toho! Máte jedinečnou příležitost vytvořit něco, co bude odrážet vaši osobnost a zároveň zpříjemní vaše podzimní večery.

Zdroj: https://www.anovabois.com/gb/content/19-renovation-old-wooden-furniture
Přidat na Seznam.cz