Podlaha může roky vypadat jako nová i bez profesionálního čištění. Nejlepší péči jí zajistíte sami

V domech nebo bytech nejčastěji najdeme podlahové panely. Je to nejen levné řešení, ale také se snadno udržují a jsou užitečné zejména v případě, že máte malé děti nebo zvířata. Aby taková podlaha sloužila co nejdéle, bude potřeba se o ni také starat. To můžete udělat buď pomocí chemických prostředků, nebo můžete vyzkoušet domácí metody, které jsou mnohdy účinnější. Ukážeme vám několik cest, jak docílit lesklé podlahy bez velké námahy.

Jak správně čistit podlahu?

Rozhodně lepší je používat domácí prostředky, zejména na podlahy. Musíte se ale naučit je správně používat, protože podlahy se mohou snadno zničit. Jestliže máte místo, které je hodně zatěžované, vyplatí se koupit kousek koberce nebo běhounu, který zajistí, že se místo na podlaze nebude prohlubovat nebo se jinak neponičí. Oblíbené jsou také různé potahy na podlahy.

Než se pustíte do samotného čištění podlahy, musíte ji důkladně zamést a nejlépe ještě vysát, abyste se zbavili prachu a nečistot, které na ní ulpívají. V případě panelů bude dobře fungovat měkká špička vysavače. Jestliže máte prostředky na čištění z obchodu, dejte pozor, abyste je správně naředili. Mop vždy vyždímejte od přebytečné vody. Mnohem lepší je ale použít domácí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Při mytí koupelny se vyplatí myslet na několik pravidel. Díky nim bude čistá a zbavená bakterií
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky použít na čištění podlahy?

Jestliže nechcete používat chemické prostředky, vyzkoušejte ty domácí, které najdete doma v kuchyni. Mezi takové patří například ocet. Je to pomocník nejen při vaření, ale také při úklidu celé domácnosti. Dejte dvě lžíce do pěti litrů teplé vody a máte hotovo! Hodit se bude také prostředek na mytí nádobí. Dejte ho půl lžičky na pět litrů teplé vody, zamíchejte a můžete vytřít podlahu.

Díky obsaženým látkám se bude podlaha nejen lesknout, ale také bude dezinfikovaná. Zkusit můžete také tablety do myčky, ty stačí rozpustit v teplé vodě, namočit do vody hadr a můžete vytírat.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-laminate-floors
Přidat na Seznam.cz