spider-4478180_1920

Pavouky z domova vyženou některé přírodní vůně

Ačkoliv mohou být užiteční tím, že loví létající hmyz, mnoho lidí je vnímá jako nežádoucí spolubydlící. Mohlo by vás překvapit, že pavouci nejsou v domácnosti jen kvůli hmyzu, ale mohou být přilákáni i jinými věcmi, jako jsou drobky z jídla. Pokud se chcete těchto osminohých návštěvníků elegantně zbavit, přečtěte si náš článek, který vám nabídne rady a tipy, jak je z vašeho domova vyhnat.

Proč je jich na konci léta více a jak s nimi naložit?

Když léto postupně ustupuje a přichází chladnější dny, mnoho z nás zaznamená nárůst pavouků ve svých domovech. Tento jev je způsoben několika faktory. Pavouci hledají útočiště před chladem, vyhledávají potravu a je to také období, kdy se páří. Ačkoli většina pavouků v naší oblasti nám neublíží, jejich přítomnost může některé lidi znepokojovat, zejména ty, kteří trpí arachnofobií. Je důležité rozumět tomuto jevu a vědět, jak s nimi bezpečně naložit, aniž byste je museli zabíjet.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak pavouci pronikají do našich domovů a jak je zastavit před prahem?

Pavouci umí být mistři v pronikání do našich obydlí, využívají k tomu různé metody a cesty. Ačkoli otevřené dveře a okna jsou jejich obvyklým vstupním bodem, někdy upřednostňují méně tradiční metody. Může to být prostřednictvím větracích otvorů, malých štěrbin v konstrukci budovy, nebo dokonce přilnou k našemu oblečení při návratu z venku. Abyste minimalizovali možnost jejich vstupu, je důležité znát tyto trasy a mít osvědčené způsoby, jak je odradit a chránit svůj domov.

Mohlo by vás zajímat:  Moly zlikviduje důkladný úklid, vždy je důležitá prevence

Přírodní repelenty proti pavoukům

Než sáhnete po chemických přípravcích k boji s pavouky, mohlo by vás překvapit, kolik běžných domácích produktů může působit jako přirozený repelent. Některé z nich, jako je mátový olej, skořice, citronová šťáva, ocet či eukalyptový olej, obsahují intenzivní vůně, které mohou pavouky odradit. Příprava takových domácích repelentů je jednoduchá. Stačí je smíchat s vodou a vytvořit tak účinný postřik, který nejenže pomáhá odstraňovat pavouky, ale zároveň působí osvěžujícím způsobem v domácnosti.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/how-to/a56/how-to-keep-spiders-out-of-your-house-the-natural-way/
Přidat na Seznam.cz