Kitchen 1867663 1280

Otravné octomilky nalákejte do pasti. Nachystané hostině neodolají a dají pokoj

Jakmile se oteplí, aktivita octomilek se zvyšuje. Je to také dáno tím, že skladujeme více ovoce a zeleniny volně na lince či na stole a mušky přímo dychtí se zakousnout do některého z našich šťavnatých plodů. Nejen že jsou otravné, ale také se množí závratným tempem. Vyzkoušejte několik osvědčených metod, které vám pomohou se mušek zbavit.

Čistota je velmi důležitá

Octomilky láká ovoce a zelenina, především rajčata. Zároveň je ale jako magnet přitahuje špinavé nádobí nebo pokapaná linka od sladké tekutiny. To stejné platí i pro nádobí ve dřezu. Doporučujeme, abyste nádobí umývali a udržovali vaši kuchyň stále čistou a uklizenou. Pokud muškám znemožníte přístup k jídlu, brzy se vaší kuchyni vyhnou.

Mohlo by vás zajímat:  Proti slimákům v zahradě se můžeme bránit kávou, štěrkem nebo pastmi

Jak vyhnat mušky pomocí bobkového listu

Mušky přímo nesnáší vůni bobkového listu. Jestliže se chcete mušek zbavit tímto způsobem, rozložte bobkový list na místa, kde se mušky vyskytují. Pokud máte mísu s ovocem na stole, doporučujeme dát pár listů mezi plody. Rozhodně se ale snažte udržovat ovoce v míse stále čerstvé. Jakmile začne ovoce hnít nebo je natlučené, přiláká octomilky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Past na octomilky

Chyťte octomilky na to, co milují. Vložte do sklenice či misky nějakou lahodnou pochoutku, jako je slupka od ovoce či trochu sladké šťávy, a zakryjte ji potravinářskou folii. Do folie udělejte pár děr a nechte stát u ovoce či jinde na lince. Sladká vůně mušky přiláká, ony vlezou dovnitř, ale ven už se nedostanou.

Mohlo by vás zajímat:  Znepříjemněte rybenkám život. Rády půjdou jinam a už se nikdy nevrátí

Přelstěte octomilky

Připravte si plastovou láhev a rozkrojte ji na polovinu, nalijte do spodní části džus a druhou část umístěte hrdlem dolů, bez víčka. Hrdlo by mělo být ponořené v džusu. Obě poloviny zpevněte například lepící páskou a čekejte. Mušky vlezou do lahve, ale ven nevylezou. Tato chytrá past obelstí mušky a vy se tak nemusíte trápit jejich výskytem.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1508657/super-simple-ways-get-rid-fruit-flies
Přidat na Seznam.cz