Oteklé nohy potřebují rychlou úlevu. Nečekaný lék najdete ve známé zelenině

Otoky nohou po celém dni mohou být velmi nepříjemným a bolestivým příznakem nemoci. V mezibuněčných prostorech se totiž hromadí přebytečná voda, která není z dolních končetin správně odváděna. Kotníky a lýtka mohou otékat, nohy jsou těžké a bolí. Jak se s tímto neduhem vypořádat? Pomůže vám petržel.

Petržel má málo kalorií

Petržel, její listy a kořeny, působí při vnitřním užití močopudně, čímž snižuje otoky v celém těle. Její konzumace se doporučuje několikrát týdně, protože je bohatá na vitamín C. Má ho mnohem více než citrusy nebo červená paprika, navíc je nízkokalorická. Kromě toho je petržel bohatá na hořčík, vápník, draslík, kyselinu listovou, měď, vitamín A, vitamín E a vitamíny skupiny B.

Díky schopnosti odvádět přebytečnou vodu z těla lze petržel použít ve formě obkladů. Nasekejte svazek petržele a zalijte ho vroucí vodou. Počkejte 15 minut a sceďte. Namočte do nálevu obvaz a zavažte jím kotníky a lýtka. Otoky a bolesti nohou jsou časté zejména u lidí, kteří tráví většinu dne vestoje nebo vsedě. Mohou být ale způsobené také kardiovaskulárními chorobami včetně srdečního selhání.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda se hodí nejen v kuchyni. Ze zahrady vyžene škůdce a vyřeší plevel
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete pít i čaj

Vzhledem k charakteristické chuti ne každý zvládne konzumaci čerstvé petržele. Své zdravotní vlastnosti si ale rostlina zachová i ve formě nálevu, který se dá pít při mnoha neduzích. Doporučuje se zejména osobám s hypertenzí. Čaj bude také výborným doplňkem jídelníčku lidí, kteří chtějí redukovat tělesnou hmotnost, protože petržel urychluje metabolismus.

Petržel má vysoce antioxidační vlastnosti, takže její pravidelná konzumace zpomaluje proces stárnutí pokožky, posiluje vlasy a nehty. Z rostliny můžete připravit oplach, který zlepší stav vlasů a vlasové pokožky. Nasekaný svazek petrželky zalijte vroucí vodou a počkejte, než zchladne. Nálev používejte jako oplach vlasů, posílí vlasové cibulky a sníží tvorbu mazu.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/amazing-health-benefits-of-parsley/
Přidat na Seznam.cz