Ořechové listy jsou cennější než samy vlašáky. Udrží bystrou mysl i mladistvý vzhled

Plody vlašských ořechů se sbírají obvykle na konci září a počátkem října. Listy ale můžete sbírat mnohem dříve a použít je v domácí lékárničce. Překvapí vás, při kolika zdravotních problémech vám pomohou listy z ořešáku. Kdy a jak můžete používat listy z ořešáku? Není v tom nic náročného. Uvidíte, že to snadno zvládnete a zlepšíte své zdraví.

Ořech je skvělý pro mozek i srdce

Vlašské ořechy mají obrovské výhody pro zdraví. Pravidelná konzumace vlašských ořechů snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky. Podporují také činnost mozku a použít je můžete i pro prevenci osteoporózy, která trápí mnoho lidí. Plody ale nejsou jedinou možností. Používat totiž můžete i skořápky, kůru nebo listy. Dnes se podíváme hlavně na listy.

Sušené listy ořešáku si můžete koupit v obchodech s bylinkami. Posbírat si je ale můžete také sami v období od května do června. V této době budou dobře vyvinuté a strom se zatím nebude soustředit na samotné ořechy, takže budou listy obsahovat obrovské množství přínosných látek. Používat je můžete při kožních onemocněních nebo při poruchách trávicího traktu.

Mohlo by vás zajímat:  Tak krásně voní, že mnozí ani nevěří, že se může jednat o čistič. Tento domácí přípravek si však poradí se skvrnami na gauči i koberci
Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat listy z ořešáku?

Listy ořešáku můžete používat jako nálev, oplach vlasů nebo tinkturu. Na nálev potřebujete sušené listy. Stačí listy rozdrtit, zalít vroucí vodou a nechat louhovat po dobu 20 minut. Na odvar budete potřebovat 3 polévkové lžíce, které povaříte v 1/2 litru vody po dobu 10 minut. Tato směs bude silnější než nálev, takže vám také rychleji pomůže.

Vlasový oplach je ideální pro lidi, kteří mají první šediny a tmavé vlasy. Potřebujete 30 kusů čerstvých listů nebo 3 lžíce sušených listů, které spaříte v litru vody. Směs vařte po dobu 10 minut, aby absorbovala veškerou sílu z listů. Potom nechte tekutinu vychladnout na pokojovou teplotu, abyste se neopařili. A nakonec vlasy opláchněte touto směsí po klasickém umytí vlasů.

Zdroj: https://www.ruralsprout.com/walnut-leaves/
Přidat na Seznam.cz