Olej z ostropestřce je zázrak pro játra, ledviny i mozek. Rychlého stárnutí už se bát nemusíte

Ostropestřec mariánský má dávnou minulost, už naši předkové věděli, že je to prospěšná bylinka, která podporuje nejen játra, ale také detoxikaci a fungování organismu jako takového. Nejznámější produkt z ostropestřce je olej. Má mnoho využití a výhod pro naše tělo. Poradíme vám, kdo by ho měl užívat.

Vlastnosti ostropestřce

Ostropestřec mariánský je bohatý na vitamín E, který brzdí předčasné stárnutí buněk, je zodpovědný za správnou srážlivost krve, chrání imunitní systém. Obsahuje vitamíny K a E a fytosteroly. Olej z ostropestřce obsahuje silymarin. Tato biologicky aktivní látka má protizánětlivé, antioxidační, detoxikační a cholagogické účinky.

Olej z této byliny se doporučuje na ochranu ledvin, podává se i při alkoholismu, protože alkoholismus zatěžuje játra a celý organismus, zejména ledviny. Velké bohatství vitamínu E zpomaluje předčasné stárnutí buněk. Regeneruje kožní buňky, proto se doporučuje při péči a ošetřování atopické pokožky, stejně jako lék na vyrážky, svědění, podráždění, ale i popáleniny a těžce se hojící rány.

Zdroj obrázku: Freepik

Ostropestřec i na demenci

Četné antioxidanty obsažené v oleji z ostropestřce příznivě působí nejen na kožní buňky, ale i na mozek. Tím, že brzdí procesy předčasného stárnutí, snižují riziko demence a Alzheimerovy choroby. A díky podpoře činnosti jater a ledvin, tedy dvou nejdůležitějších filtrů lidského organismu, zlepšují látkovou výměnu a příznivě ovlivňují střevní mikroflóru.

Mohlo by vás zajímat:  Nad těmito psími zvyky zůstává rozum stát. Některé mají mazlíčci naprogramované v genech

Pokud se rozhodnete zakoupit si tento olej, nejlepší volba je za studena lisovaný nerafinovaný olej, který bude nalitý v tmavé láhvi. Ne každý ale může konzumovat olej z ostropestřce mariánského. Měli by se mu vyhýbat lidé s obstrukcí žlučových cest, těhotné a kojící ženy, lidé užívající anxiolytika, antikoagulancia, léky na snížení cholesterolu a hormonální antikoncepci.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/milk-thistle-benefits
Přidat na Seznam.cz